Ja, her kom det også en kilo ganske fort. En øker jo i blodvolum, har fått mye større pupper og alt av fostervann osv er vel der det skal være nå.Syns jeg kunne se den første vektoppgangen veldig fort. Positiv test 27.04, var da 4-5 uker på vei. Jordmor + vekt i starten av mai, lå da på 59kg, men syns allerede jeg var blitt «rektangulær» i overkroppen og mer fett på ryggenOg så var jeg 10kg mer i uke 23/24, mener jeg det var
Så skal vel baby legge på seg 2 kilo ca nå de siste ukene, og så lenge man ikke får noe særlig vann i kroppen, så stagnerer vel vekta sikkert.
Jeg var vel 58 forrige gang jeg ble gravid, og gikk ganske fort opp til 60+ de første ukene. Men endte bare på 68 kilo.
Denne gangen var jeg litt mer da jeg ble gravid og har gått fra 61.5 til 68. Regner med det kommer et par kilo til. Jeg har aldri pleid å få mye vann i kroppen.
Men den første gangen jeg var gravid var jeg veldig lite aktiv og overvektig i utgangspunktet. Da la jeg på meg 17-18 kilo og var tuuuuung.
Og så var jeg 10kg mer i uke 23/24, mener jeg det var
uff, er egentlig litt skamfull. Er nok ikke antall kg som har gått opp som i og for deg er helt krise, men jeg starta på høyere utgansvekt denne gang, så det føles så enormt. Ser tilbake på bilder fra forrige svangerskap å skjønner ikke hva jeg klagde på da, for da var jeg faktisk ganske så fin!



)