Attpåklatten blir storebror?

Ja sant, det var jo en kjempe økning!

Gudene vet med han der, føles ofte som han ikke hører etter :hilarious:
Men da vil han jo få seg en overraskelse om en uke. Jeg ringte jordmor for å få time der, og hun var veldig forståelsesfull, hadde ikke time før 13 april men sendte henvisning til sykehuset for ultralyd i uke 8 også. Var redd det skulle bli vanskelig å få tettere oppfølging så glad for at det foreløpig ser greit ut!

Jeg er nok ikke den beste for råd, men jeg kan jo komme med det som funker for meg :bag:
Men ting jeg syns hjelper litt er å sette meg små mål, ikke tenke at jeg feks skal vaske hele huset, men bare ta ut av oppvaskmaskin, så vaske benker osv.
Setter ofte på klokka, feks 10 minutter. Når den ringer er jeg ofte så «inn i det at det går greit og fortsette, og er jeg ikke det så blir det med de 10 minuttene.
Det hjelper å ha på sko når jeg skal gjøre noe hjemme. Aner ikke hvorfor men er mye mer effektiv med sandaler på :hilarious:
Jeg kommer lettere i gang om jeg gjør noe hyggelig først, som øker dopamin for min egen del. Reise ut av huset, gå en tur, kjøpe meg noe. Rask dopaminøkning å bruke penger :hilarious:
Lager ofte avtaler med meg selv om at jeg skal gjøre det og det, også skal jeg dra å kjøpe meg en kanelbolle feks.
Personlig funker jeg best før klokka 10.00, så har jeg ikke kommet i gang med noe innen da er alt tiltak.

Det høres jo veldig lettvint ut, men mange dager sitter jeg opp og ned på sofaen å stirrer i veggen når jeg har fri og ingen er hjemme, så det er ikke akkurat sånn at jeg mestrer paralysen så godt, men det er hvertfall ting jeg føler fungerer bedre enn ingenting :hilarious:

Takk for mange gode påminnelser :Heartred å ha sko på hjelper meg og! Helt sikkert placeboeffekten, men støvsuging er min favoritt task :hilarious: ser rask effekt, og fordrar ikke å tråkke på rusk.
Det som hjelper best er å invitere gjester og panikk-rydde.
(På medisiner, vil paralysen bli borte..? Har levd et helt liv med den.. beklager at vi sporet veldig av gravid tematikken her)
 
Takk for mange gode påminnelser :Heartred å ha sko på hjelper meg og! Helt sikkert placeboeffekten, men støvsuging er min favoritt task :hilarious: ser rask effekt, og fordrar ikke å tråkke på rusk.
Det som hjelper best er å invitere gjester og panikk-rydde.
(På medisiner, vil paralysen bli borte..? Har levd et helt liv med den.. beklager at vi sporet veldig av gravid tematikken her)

Du, ikke beklag for avsporingen, det plager ikke meg :D

Hvordan medisiner funker er veldig individuelt, men for meg fjerner de ikke helt paralysen, men de gjør det ofte mye lettere å reise seg for å gjøre noe! Noen dager sitter jeg fortsatt en dag i sofaen, men svært sjeldent i forhold til før sitter jeg der der om jeg vet jeg har tusen ting å gjøre men jeg er avhengig av å komme i gang tidlig :hilarious:
Jeg har vært igjennom hele reportoaret av medisiner de siste 25 årene, men for to år siden bestemte jeg meg for å prøve igjen - og ikke gi opp ved første bivirkning.
Fant tilslutt noen medisiner som funka for meg og det har på ekte endret mye for meg. Jeg er ikke deprimert lengre, overtenker ikke alt som alle sier/ikke sier eller gjør.
Kjefter ikke, sover bedre, drukner ikke alle følelsene mine med mat.
Kommer i gang med ting jeg må gjøre, klarer oftere å gjøre ting ferdig å ikke bare forlate det halvveis til fordel for neste :smiley-angelic006:hilarious:
Så er det jo ikke sånn at medisinene endrer personligheten min, jeg er fortsatt en overstimulert, sarkastisk b i t c h, men nå kan jeg med letthet vaske gulvet imens. :D:cool:
 
IMG_6466.jpeg


:sad010 :smiley-angelic001
 
Gratulerer så mye med 3+ Den fiiiineste testen av de alle:talk017:love017:happy093:love7:Heartblue:Heartpink
 
Back
Topp