Jeg syntes at alle store bedrifter og kontorer (private og offentlige) der hjemmekontor er en mulighet, skal ha hjemmekontor. Heldigvis har mange (alle?) kommuner blitt anbefalt dette, så blitt fler og fler på hjemmekontor nå. Syntes også alle videregående skoler, og evt. ungdomsskoler (10. klasse, i hvert fall) skal ha nettbasert undervisning (vestland fylkeskommune forbereder i hvert fall for denne situasjonen nå). Syntes det kan gjelde fra mandag alt, ikke vente til situasjonen blir så man -må- stenge.
Dette for å hindre spredning av viruset, slik at så mye som mulig av det offentlige Norge kan fungere som normalt. At ting innenfor helse, barnehager, barneskoler, matleverandører osv., i så stor grad som mulig kan holde åpent, siden stengninger her rammer mye hardere for samfunnet.
Overnevnte tiltak vil jo gjøre minimum av inngripen, og det kan fortsatt fungere semi-normalt. Samtidig tar man en stor del av befolkningen vekk fra potensielle smittesituasjoner. Om å gjøre å holde smittekurven så stabil som mulig, uten store hopp, så helsevesenet til enhver tid kan gi hjelp til de som trenger det.
Håper myndighetene handler nå!