Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Skal det i morgenMener også at man ikke skal svømme etter at den er gått.. Men sjekk med jordmor?
Jeg var på spinning to ganger sist uke , tok det ganske rolig da ,uke 39. Fikk derimot kritikk fra min svigerinne som mente jeg måtte "slutte å stresse babyen med sånt nå!" Han kjentes da helt rolig ut under hele timen , normale bevegelser etterpå også .. Flere som får kritikk for å være "for aktiv "?? Mener det er opp til hver enkelt jeg , selv om jeg er førstegangsgravid så kjenner jeg jo min kropp , kan være veldig aktiv noen dager , og for det meste sløve på sofaen andre .Er det noe trimmings?? Jeg kjører på enda. I uke 38 nå og intervallsykling og relativ tung styrke funker fortsatt bra 2-3 g i uka! Juhu![]()
Det er du som kjenner hva som er bra for din kropp! Her er jo alle forskjellige, hvert svangerskap er forskjellig. Her er det ingen som kritiserer. jeg får Derimot veldig mange kommentarer om at det er så bra at jeg kan være så aktiv. Treninga er det som redder meg assåJeg var på spinning to ganger sist uke , tok det ganske rolig da ,uke 39. Fikk derimot kritikk fra min svigerinne som mente jeg måtte "slutte å stresse babyen med sånt nå!" Han kjentes da helt rolig ut under hele timen , normale bevegelser etterpå også .. Flere som får kritikk for å være "for aktiv "?? Mener det er opp til hver enkelt jeg , selv om jeg er førstegangsgravid så kjenner jeg jo min kropp , kan være veldig aktiv noen dager , og for det meste sløve på sofaen andre .
Jeg er nå 39+3 og har siden permisjonen startet daglig gått turer på mellom 5 og 10 km, mest på sti og som regel med en god del stigning. Tempoet er ikke det helt store, og jeg får kynnere hvis jeg tar i for mye. Babyen har det bra, og så lenge jeg går forsiktig og unngår fall, tenker jeg det bare er sunt? Elsker turene mine og håper babyen holder seg inne litt til! Har mye mer overskudd i hverdagen som følge av at jeg er aktiv, og permisjonstiden har bare flydd! Har likevel fått høre fra ganske mange at jeg burde roe ned, ligge på sofaen og bygge rede. Da hadde jeg blitt gal! Hør på kroppen og ikke bry deg om folk sine meninger. Jeg har klokkertro på at et aktivt svangerskap er en fordel både mtp fødselsforløp og barseltid, og det viser jo også forskningenJeg var på spinning to ganger sist uke , tok det ganske rolig da ,uke 39. Fikk derimot kritikk fra min svigerinne som mente jeg måtte "slutte å stresse babyen med sånt nå!" Han kjentes da helt rolig ut under hele timen , normale bevegelser etterpå også .. Flere som får kritikk for å være "for aktiv "?? Mener det er opp til hver enkelt jeg , selv om jeg er førstegangsgravid så kjenner jeg jo min kropp , kan være veldig aktiv noen dager , og for det meste sløve på sofaen andre .
Er så enig ! Er så fint å gå i skogen nåJeg er nå 39+3 og har siden permisjonen startet daglig gått turer på mellom 5 og 10 km, mest på sti og som regel med en god del stigning. Tempoet er ikke det helt store, og jeg får kynnere hvis jeg tar i for mye. Babyen har det bra, og så lenge jeg går forsiktig og unngår fall, tenker jeg det bare er sunt? Elsker turene mine og håper babyen holder seg inne litt til! Har mye mer overskudd i hverdagen som følge av at jeg er aktiv, og permisjonstiden har bare flydd! Har likevel fått høre fra ganske mange at jeg burde roe ned, ligge på sofaen og bygge rede. Da hadde jeg blitt gal! Hør på kroppen og ikke bry deg om folk sine meninger. Jeg har klokkertro på at et aktivt svangerskap er en fordel både mtp fødselsforløp og barseltid, og det viser jo også forskningen![]()
Ja , sånn var det her lenge ! Tror det er ligamentsmerter? Har heldigvis roa seg nåJeg er veldig misunnelig på dere som klarer å være så aktive endaJeg gikk en kort tur i helgen, og måtte bli hentet med bil fordi jeg fikk sting/hold nede på høyre siden i magen. Skikkelig ekkelt, men det sluttet når jeg fikk satt meg ned. Har dere opplevd lignende? Jeg følte det var kroppens måte å si stopp på, så jeg turte ikke gå lengre..
Da får jeg ta pauser underveis og se om det hjelperJa , sånn var det her lenge ! Tror det er ligamentsmerter? Har heldigvis roa seg nåmåtte ta gode pauser.. Kunne komme bare av å gå opp bakken til huset vårt (20m) , var ganske plagsomt !
Jeg er veldig misunnelig på dere som klarer å være så aktive endaJeg gikk en kort tur i helgen, og måtte bli hentet med bil fordi jeg fikk sting/hold nede på høyre siden i magen. Skikkelig ekkelt, men det sluttet når jeg fikk satt meg ned. Har dere opplevd lignende? Jeg følte det var kroppens måte å si stopp på, så jeg turte ikke gå lengre..
Jeg hadde det sånn i noen uker rundt +/- uke 25. Det var så ille at jeg måtte ta lange pauser når jeg gikk. Tolket det som ligamentsmerter, og gikk så langt som jeg klarte. Opplevde at smertene var verst i begynnelsen av turen og ga seg etterhvertJeg er veldig misunnelig på dere som klarer å være så aktive endaJeg gikk en kort tur i helgen, og måtte bli hentet med bil fordi jeg fikk sting/hold nede på høyre siden i magen. Skikkelig ekkelt, men det sluttet når jeg fikk satt meg ned. Har dere opplevd lignende? Jeg følte det var kroppens måte å si stopp på, så jeg turte ikke gå lengre..