Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Men hvorfor må du gå ned hvis du er normalvektig?
Jeeeeez!
Jeg har blitt et beinrangel med kul på magen, så det blir neppe et vakkert syn og jeg skal gå ned så mye
må gå ned 13 kg fra vekten jeg har nå til bmi'en min sier at jeg er undervektig, men armer, fingre og resten av kroppen viser noe annet mener nå jeg og de rundt meg. Er ikke pent når beinene stikker ut :/
Får stå på etter fødselen og bygge litt muskler for å fyll i hudslafsene ^^
Jeg må ikke det(og vil helst ikke det), men jeg kommer helt sikkert til å gjøre det etter fødselen.
Og selv om jeg ifølge bmi er normalvektig så ser jeg ut som jeg er undervektig allerede nå.
Om jeg da kommer til å gå ned rundt 12 kilo etter fødselen så vil jeg ikke se ut.
Jeg prøver å være flink å spise sunnere (for klarer jo ikke å holde meg HELT unna søtsakene..er jo tross alt jul også) også gå dit jeg kan, ikke bare kjøre bil! Men vekta går fortsatt bare oppover. Har gått opp 27 kg siden startvekte. Så nå er jeg vel overvektig tenker jeg :/ snart må jeg bli kvitt dette søtsuget!!! Jeg klarer snart ikke se meg selv i speilet lengre! Og ikkeminst, gruer meg til å måtte pynte meg til julaften!
Sent from my iPad using BV Forum
Ang kalsiumtabletter så skal man sjekke verdiene først hos lege. Magnesium er bare å taDu kan prøve å ta kalsiumtabletter og magnesiumtabletter som tilskudd. Har vore mykje forskning på det og resultat viser at dersom du får i deg nok av dei to vil søtsuget minske/bli borte.
Verdt å prøve?
Jeg har gått først ned og så opp. Jordmødrenesammenligner hele tiden med startvekt og synes oppgangen min tydeligvis er grei (8kg i uke 32). Men siden jeg i utgangspunktet var overvektig og at jeg gikk ned fram til uke 12 og har da gått opp 14 kg på 8 uker, så synes jeg det er litt mye. De siste 12 ukene har gått opp en hel kg i uken... Det er ganske mye synes jeg...hvordan går det jenter?
Jeg får jo helt åndenød når jeg går på vekta om dagen! 109,7 viste den i dag... det er 24,7 kg opp det...
Men det må sies at jeg er veldig usikker på hvor mye jeg egentlig har lagt på meg, for jeg veide meg ikke noe særlig ofte før akkurat, og hormonene jeg gikk på da jeg ble gravid har gjort sitt til at oppgangen begyndte lenge før graviditeten![]()
Jeg har gått først ned og så opp. Jordmødrenesammenligner hele tiden med startvekt og synes oppgangen min tydeligvis er grei (8kg i uke 32). Men siden jeg i utgangspunktet var overvektig og at jeg gikk ned fram til uke 12 og har da gått opp 14 kg på 8 uker, så synes jeg det er litt mye. De siste 12 ukene har gått opp en hel kg i uken... Det er ganske mye synes jeg...
Du kan prøve å ta kalsiumtabletter og magnesiumtabletter som tilskudd. Har vore mykje forskning på det og resultat viser at dersom du får i deg nok av dei to vil søtsuget minske/bli borte.
Verdt å prøve?
Har fortsatt kun gått opp 1kg fra startvekt! Er 31+3. Gikk ned 3 kg de første ukene som gravid, så hvis en regner med de har jeg gått opp 4kg. Jeg er småbekymret, men er vel ikke så mye å gjøre. Babyen vokser ihvertfall som hun skal, så det er brahåper bare ikke jeg går ned mye i ammetiden for da er det ikke mye igjen av meg til slutt! Merker jo at klær er blitt større, utenom over magen da
![]()
Hehe du har da ikke gått opp mye du hellerDu kan få litt av meg![]()
Hehe du har da ikke gått opp mye du heller![]()
Hehe ja sender du pr post?Nei, men du kan få litt av det hadde frå før![]()