Det er helt hårreisende at man ikke får hjelp av legevakten når man blør så mye i graviditeten. Man ønsker jo å få sjekket om alt står bra til med mageboeren. Det hadde tatt 5 minutter med transvaginal UL og et spekel for å sjekke sjeden.
Kunne du ringt legevakten for å få henvisning til gynekolog med avtale? Jeg fikk en slik henvisning etter blødninger i uke 9. Da betalte jeg bare 75,- fordi jeg bar gravid og selve undersøkensen skal være gratis når man er gravid.
Så ja jeg har litt erfaring med slike bløsninger og alt står bra til enda. Sjekket senest 11+5 hos fastlegen, er 12+0 i dag.
Masse masse lykke til! Det var flere som svarte meg på mine bekymringer da jeg blødde og vi er visst mange som har hatt større eller mindre blødninger men det har gått fint med alle.

Det er heldigvis slik at de aller fleste årsaker til blødninger er uskyldige.