Molly
Med lille spira i magen <3
Fårikål periode nå skjønner jeg!Jeg har også spist fårikål og det har Twinkle også![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Fårikål periode nå skjønner jeg!Jeg har også spist fårikål og det har Twinkle også![]()
Skal nok få vist dere når vi er i gang, med både før og etter bilder. Skal rive en vegg og stenge en dør så det blir helt anderledes.Okei, gleder meg til å se når det er ferdig jeg![]()
Jeg hadde 3 kaker, sånn som på bildet. Den største var vanlig fløtekake med marsipanlokk, den mellomste sjokoladekake med marsipanlokk og den tredje gulerotkake med hvitt rundtSå de så ganske like ut, men forskjellig innhold
![]()
Virkelig! Har spist fårikål hos svigers de tre siste gangene jeg har vært der til middagFårikål periode nå skjønner jeg!
Har ikke hørt om at gravide bør ta den jeg? :/Det er jo ikke aktuwlt å ta den lenger da, den gis ikke lenger, men derimot anbefales gravide i 2. og 3. trimester å ta ordinær influensavaksine.
Da svineinfluensavaksinen kom, hadde vi en sønn i den aldersgruppen som gjorde at vi ble prioritert til å ta den. Og vi tok den hele familien. Jeg konkluderte med at jeg KAN leve med meg selv om det gir effekter som ikke er heldige fordi jeg vet at "jeg gjorde det de som jobber med dette anbefaler", og jeg kunne IKKE levd med meg selv om vi ikke tok den og han fikk det og det ga uheldige effekter fordi jeg "valgte å gjøre noe annet enn det de som jobber med dette anbefaler". Jeg følger de offisielle anbefalingene, da kan jeg sove på natta og vite at jeg gjorde i alle fall så godt jeg kunne.
Ingen av oss fikk problemer med dette utover vondt i armen den dagen vi tok den, og jeg angrer ikke på det valget jeg tok, på bakgrunn av hvorfor jeg tok det.
Jeg tok ordinær influensavaksine sa jeg var gravid andre gang, og det var jo slett ikke skummelt synes jeg. Det gjør jeg glatt igjen, og hvert år når jeg ser anbefalingen så lurer jeg på "burde jeg kanskje tatt den nå, som prøver, så slipper jeg ta den som gravid?" Men, vel, nå er det den tiden igjen, så om jeg tok den i fjor hadde jeg vært like langt i år. så jeg venter.
Namm hørtes godt ut!! Jeg var også sånn. Spiste nesten kun bryllupskaka, så orka jeg ikke tanken på mer. Men dagen etter smakte jeg på alleKult!
Vi hadde vel 3 eller 4, jeg husker ikke helt, husker bare at jeg bestemte at den vi skulle åpne hadde sjokoladekrem. Det er en krem som mamma har oppskrifta til fra ei kake vi kaller "den franske" for den het "fransk rullekake" i et blad. Man koker fløte og smelter sjokolade i den, setter i kjøleskapet til den er kald, og pisker til krem. Fantastsik, ikke for søtt, og helt perfekt i marsipankake.
Det kakestykket, som min mann vel ga meg halvparten av for de mange fotovinklene, var det ENESTE kakestyket jeg spiste av det enorme kakebordet vårt den dagen...
Hørtes veldig god utJeg hadde 3 kaker, sånn som på bildet. Den største var vanlig fløtekake med marsipanlokk, den mellomste sjokoladekake med marsipanlokk og den tredje gulerotkake med hvitt rundtSå de så ganske like ut, men forskjellig innhold
![]()
Nå har jeg date med mannen!
Jeg har hørt gravide ikke bør ta den!Har ikke hørt om at gravide bør ta den jeg? :/
Kos deg masse! HilsNå har jeg date med mannen!
Kos deg søte duNå har jeg date med mannen!
Rista brød med brunost og syltetøy ^^Har noen noe forslag til hva jeg kan spise til kvelds? Er sulten, men vet ikke helt hva jeg vil ha...
Det tenke jeg også på om hun hadde. Hun pleier jo det, men hun har vært her i kveldKos deg
Har Lykkeliten også kjærestekveld i kveld, eller?
Jeg har en mann som ser fotball og er sur (sånn er det å være brannsupporter) og dessuten jobber. så min "alenetid med mannen når ungene er i seng" ble til "alenetid med pc'n som vanlig"
Neste helg. Neste helg. Fristen han jobber opp mot er på fredag, så neste helg!
Sånn skulle vår se ut:Begynte virkelig å lure.. Var jo sånn bryllupskaka mi så ut.
Takk takk søtinger! Vi skravlesKos deg søte du
Har ikke hørt om at gravide bør ta den jeg? :/
Nei fysjÅh høres fantastisk utFårikål er jo så godt
![]()
Nei så kjedelig daSånn skulle vår se ut:Men, vi fikk levert feil, så alle kakene var marsipankake. Kjedelig at vi hadde bedd tanten til mannen om å bake marsipankake siden vi ikke hadde bestilt det hos bakeren.![]()
Ja, er det ikke forferdelig..Fårikål periode nå skjønner jeg!