Sant nok. Får bytte. Håper bare hu andre har kapasitetDa blir du bare enda mer usikker.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Sant nok. Får bytte. Håper bare hu andre har kapasitetDa blir du bare enda mer usikker.
Morsmelka blir ikke for tynn, den vil alltid inneholde den næringa barnet ditt behøverJa. Du har rett. Skal prøve igjen i morgen tror jeg. Jeg har myye melk. Sliti med overproduksjon tidligere. Men har også tenkt tanken på at det kan være for tynn melk
Du kan prøve begge delerTakk. Prøvde bare 3-4 kvelder. Men kanskje prøve igjen ja. Du tror ikke det er bedre med grøt
?
Tusen takk for svar. Ikke så oppløftende med at det kan vare i fire mnd til, menMorsmelka blir ikke for tynn, den vil alltid inneholde den næringa barnet ditt behøverVokser han og legger på seg som han skal?
Mange begynner med fast føde i denne alderen pga dårlig nattesøvn. Det hjalp dessverre ikke for oss. Ammet hver 2.time til 8 måneder...spilte ingen rolle hva hun spiste på kveldenHun sov lite på dagtid også. Men sov heldigvis godt mellom ammingene på natta da. Jeg holdt på å bli kokko
Men plutselig gikk det over, heldigvis! Liten trøst når det står på da
Eneste jeg synes som hjalp var samsoving, da var det bare å lempe ut puppen i søvne så slumra vi oss gjennom ammingen
Du skal ikke føle du har gjort noe feil i å amme babyen i søvn. Dette er en utrolig trygg måte for babyen å finne søvnen på. Forstår at det er slitsomt, spesielt når du er alene, men han er jo veldig liten og det er normalt med urolig søvn da. Ammet enda hyppigere i perioder hvor hun økte melkeprod. og ved utviklingssprang. Når hun lærte nye ferdigheter ble søvnen urolig og enda "verre", da var det kun pupp som roet henne...selv om hun tok smokk.
Lite oppløftende, jeg vet, men det blir bedre!
Okei. Skal prøve i morgen. Så får vi seDu kan prøve begge delerMen ikke samtidig da i tilfelle han får vondt i magen. Da blir det ihvertfall en søvnløs natt.
Da har han virkelig flotte mål, og du behøver ikke være i tvil om at du ikke har nok næring til hanTusen takk for svar. Ikke så oppløftende med at det kan vare i fire mnd til, men
Han vokser for mye. Bratt stigning på kurven. Veide 8.2 og var 65 cm på 3 mnd kontroll. Vi samsover. Liker det veldig, men mange som mener det kan være derfor han er så utrolig på natta. Tror han er i utviklingssprang nå. Akkurat lært seg å rulle rundt også. Kanskje derfor det er ekstra ille for tiden. Annen hver time er egentlig luksus for ossså rart at det plutselig gikk over?. Ammet du fortsatt på natta da?
Om du har for tynn melk er det lurt å amme to ganger på rad fra samme bryst, før du byttar til det andre. Blir litt spreng i starten, men fungerte veldig fint her etterkvart. Da fekk han i seg meir av den "feite" melka, og han sov lenger om gangen. Det kan og vere lurt å prøve å snike inn smukken om natta når han nesten sover, det funka her etterkvartJa. Du har rett. Skal prøve igjen i morgen tror jeg. Jeg har myye melk. Sliti med overproduksjon tidligere. Men har også tenkt tanken på at det kan være for tynn melk
Har du prøvd en flaske med MME på kveldstid? Kanskje han sover bedre om natten da?
Ingen du kjenner som kan trille han en tur?
Prøv og prøv med smokk, høres ut som han han stort sugebehov. Prøv alle typer.
Du har rett. Det er veldig synd de skal være så bastante noen av de!Gjør det du føler er best selv. Helsesøster sa til oss nå at dattera vår er for stor og kan ikke få annet enn vann og faste måltider. Men samtidig sliter vi med å få i hu drikke og legen var bekymret. Så hu får det hu vil ha å drikke. Du kjenner ditt barn best og veit hva som er riktig. Jeg begynte med mme på dattera mi uten å snakke med noen. Hs har en tendens til å si hva hu synes er best. Ikke sikkert det er det beste for deg og babyen din.
Da har han virkelig flotte mål, og du behøver ikke være i tvil om at du ikke har nok næring til han
Mange mener så mye om mangt. Jeg velger å gjøre det jeg føler er best. Jeg likte å ha den lille nært, og erfarte vi sov best dersom hun lå klint inntil meg
Hvis han holder på å lære nye ting nå er det helt normalt at søvnen blir urolig...ulempen er at de lærer utrolig mye mellom 4-8 måneder
Ved 8 måneder lærte hun og stå, og etter det så sov hun godt en periode
Ved ca 7 måneder sov hun vel 3-4 timer så vi ammet "bare" 3 ganger per nattved 8 måneder kun en gang per natt og ved 9 måneder ville hun ikke ha puppen mer
Betydde ikke at hun sov gjennom da...fikk en flaske om natta enda en stund.
Men den søvnen har vært opp og ned hele tiden. Hver gang det har vært noe har det slått ut på natta. Var veldig greit når jeg skjønte sammenhengen, da ble jeg litt mer foreberedt. "Nå lærer hun å gå, jaja, da blir det lite soving fremover"En ting har hele tiden fungert for litt bedre søvn, og det er at hun får ligge nærme meg
Nå er hun 2 da, og sover stort sett natta gjennom uten en lyd. Men innimellom kommer hun enda opp i mi seng iløpet av natta![]()
Sønnen min var lik, våknet for mat annenhver time og hver time fra 4/5 til 7. Da han var rett over 4 mnd prøvde jeg flaske med mme på kvelden. Han sov 7 timer. Neste natt sov han 6 timer. Tredje natten fikk jeg ikke gitt flaske og bare ammet, han sov allikevel 6 timer. Deretter bare ammet jeg og han sov 4 timer første økt, deretter 2 som vanlig. Helt greit og stor forbedring å få 4 timer sammenhengende. La meg selvfølgelig likt med han for jeg var dødtrøtt. Vet ikke hva som gjorde at han plutselig sov lengre med bare mm også, kanskje bare at kroppen erfarte å sove lengre? Du kan jo prøve? Eventuelt flaske med mm etter amming, lettere å få i ungen mer med flaske fordi det renner mer av seg selv. Min spiste seg aldri helt mett, gadd ikke jobbe for maten. Dette bedret seg når han ble litt eldre.
På dagen sov sønnen min best i trillende vogn, datteren min båret i sjal og siden trillet i vogn. Jeg gjorde alt for at de ikke skulle våkne etter ca en halvtime. Sønnen min våknet etter 40 min, datteren min etter 30 min. Det er visstnok overgangen mellom søvnfase 1 og 2. Måtte være helt stille eller gjevn svak bakgrunnstøy og gjevn bevegelse på vogna. Etterhvert ble de vant til å sovne igjen med en gang eller ikke våkne helt. Med datteren min fortsatte jeg bare å vugge og trille, gjerne på grusvei eller gress til hun sovnet igjen (kunne ta 30 min) og da kunne hun plutselig sove en time/halvannen. Tok jeg henne opp etter en halvtime var hun trøtt og grinete.
Begge mine unger har melkeallergi. Det er vanlig å gi uroligheter som gjør at de ikke faller til ro om de våkner og ikke er ferdig å sove. Søvnfaseoverganger feks.
Her ammet jeg begge i søvn. Aldri vært noe problem, sluttet med det av seg selv.
Hvor lenge prøvde du før han tokk smokken? Vi har prøvd i 4 snartSignerer denne! Min gutt var på samme måte, han hadde et stort sugebehov og ville helst henge på puppen både hele dagen og hele natten. Prøvde og prøvde med sutt og etterhvert tok han den, og dwt hjalp litt. Hadde ikke så mye melk igjen etter ca 4 mnd med amming så da ble han veldig urolig og ble ikke ordentlig mett. Jeg begynte å gi han litt mme morgen og kveld i tillegg til at jeg ammet litt på dagen, og dette hjalp veldig på sovingen![]()
Faktisk hvert i kontakt med ammehjelpenDet høres ut som en lur idé å bytte helsesøster, ja. Evt bruker du de som er her inne litt ved siden av, og bare "jatter med" når du er på kontroller hjemme. Ammehjelpen kan også være et godt alternativ! Der kan du være skikkelig heldig og få kontakt med virkelig engasjerte folk.
Hvis du kjenner at du er helt på randen og ikke har noen du kjenner som kan trille han en tur mens du sover selv, så kaskje det finnes noe homestarttilbud der du bor? Det er jo ofte ikke så mye som skal til, og det er jo stort sett bare for en relativt kort periode. Lykke til!
Mi hadde også melkeallergi! Hun skreik og skreik fra 4 uker til 4 måneder. Når vi prøvde Nan ble hun 10 ganger verre. Spydde og hadde diarè med litt blod iJa. Men han har hatt urolig søvn siden han var 4-5 ukermen ja. Det er jo veldig mye som skjer når de er små. Kanskje bare innse at han er litt sensitiv?
veldig godt å høre at det blir bedre! Amming 3 ganger høres veldig fint ut
Tror vi også trives best med samsoving. Jeg er nok ikke klar for å legge han alene ennåhøres veldig koselig ut at hun kommer opp i senga ennå
må være kjempe koselig å ha en 2 åring i jula
![]()
Har app med White noise. Funket bra når han var liten. Brukte det igår og idag litt også. Men så redd for at han skal binde seg til enda mer søvnassosasjoner...dumt å måtte ligge med støvsuger lyd på hele natta lissomMi hadde også melkeallergi! Hun skreik og skreik fra 4 uker til 4 måneder. Når vi prøvde Nan ble hun 10 ganger verre. Spydde og hadde diarè med litt blod iSatte på "white noise" på dockingstasjon på soverommet. Det er lyder spedbarn liker som roer de, egentlig bare bråk men det hjalp
Men da var hun bare 2-3 månder da.
Vi prøvde med fast føde ved 4 måneder men da gråt hun bare merPrøvde på nytt ved 5 måneder, samme opplegget med mer mageknip. Ved 6 måneder prøvde vi gulrotmos med mm i og det tålte hun
...men vi så jo ikke noen bedring mht nattesøvn og matinntak om kvelden da
Slik er det jo ikke for alle da, mange babyer sover jo bedre med mer mat i magen om kvelden
Ja, er i grunnen ganske koselig å ha henne i sengen innimellom nå. Hun sover jo natta gjennom uansett, så da er det ikke så farligGleder oss veldig til jul. Hun snakker hele tiden om nissen og julegaver
![]()