Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Jeg gikk på Postafen i forrige graviditet og har begynt på det igjen nå. Syns det funker greit. Det tar de verste toppene av kvalmen, men jeg blir til gjengjeld ganske sliten. Men jeg vil heller være sliten og sove litt ekstra enn å gå rundt å være kvalm.Kvalmen har virkelig tatt seg opp og det er grusomt… Føler ingenting hjelper. Eller det hjelper litt med mat da, men tar ikke lange tida før det er like ille igjen. Noen som har erfaringer med kvalmestillende? Jeg er veldig restriktiv på bruk av medisiner egentlig og pinte meg bare gjennom det første svangerskap, men om det kan hjelpe og ikke gir bivirkninger så vurderer jeg å be legen om det.
Det er ikke noe godt å gå rundt å være kvalm hele tiden hvis man kan gjøre noe med det.
Er førstegangsgravid, så har ingenting å sammenligne med. Uke 6+4.Takk for at du deler erfaringer.Jeg gikk på Postafen i forrige graviditet og har begynt på det igjen nå. Syns det funker greit. Det tar de verste toppene av kvalmen, men jeg blir til gjengjeld ganske sliten. Men jeg vil heller være sliten og sove litt ekstra enn å gå rundt å være kvalm.
Ta en prat med legen din og se hva hen anbefalerDet er ikke noe godt å gå rundt å være kvalm hele tiden hvis man kan gjøre noe med det.
Ja, jeg tenker hvertfall å ta en prat om det, så får vi se om det blir til at jeg prøver ut noe.Opplever å ha murringer og ligamentsmerter, vet noen kan få innmari vonde ligamentsmerter - men aldri opplevd det selv på det nivået så jeg aner ikkeEr det flere som får veldig kraftige mensenlignende smerter i løpet av dagen/natta? I natt våknet jeg tre ganger av det, og den siste gangen måtte jeg bare ta Paracet og var jo helt gjennomsvett av smerte. Holder på i kanskje 15 minutter før det slipper. Det sitter midt i nedre del av magen. Har ingen blødninger, men blir likevel utrolig fortvila. Skal det gjøre SÅ vondt?Er førstegangsgravid, så har ingenting å sammenligne med. Uke 6+4.
hvis du føler deg urolig så kan det være lurt å ringe lege/jordmor og forklare situasjonen så kanskje de kan se på deg?
har enda ikke kasta opp, så er fornøyd med det, selv om jeg er kvalm hver dag. Tyggis og pastiller med mintsmak hjelper mye på heldigvis!Gjerne oppdater hvis du orker - sender varme tankerTakk for svarKontaktet lege og det blir nok en sjekk
![]()

Jeg hadde mensenlignende smerter ca 6+0 i et par dager, men ingen blødning. Var sterkere enn de jeg har til vanlig under TR. Ble veldig urolig! Nå er jeg 7+1 og alt er fint hittil (så vidt jeg vet)Er det flere som får veldig kraftige mensenlignende smerter i løpet av dagen/natta? I natt våknet jeg tre ganger av det, og den siste gangen måtte jeg bare ta Paracet og var jo helt gjennomsvett av smerte. Holder på i kanskje 15 minutter før det slipper. Det sitter midt i nedre del av magen. Har ingen blødninger, men blir likevel utrolig fortvila. Skal det gjøre SÅ vondt?Er førstegangsgravid, så har ingenting å sammenligne med. Uke 6+4.

Kjenner ellers veldig lite.Vet du hva, jeg har også hatt trøbbel med magen siden dagen før positiv test. Løs mage/tendenser til diaré... og masse luft da, men mye luft i magen er vanlig som gravid. Så det trenger absolutt ikke være angst som forårsaker det hos deg.5+2 og har så lite symptomer at jeg vet ikke om jeg er gravid lengre.Er det vanlig?
Var veldig trøtt fra 13 dpo til 20 dpo som brått gikk over, men testet positivt på 21 og 22 dpo.
Vært litt uggen og løs i magen, ørlite småkvalm. Men vet ikke om det er angst eller graviditet.Kjenner ellers veldig lite.



Er opp og ned med symptomer her også, og det er ganske vanlig. Noen ganger er jeg jo helt sikker, men på søndag når jeg forventet å få 3+ men fikk bare 2-3 så ble jeg helt knust. Hadde ingen flere strimmeltester.. Kun en vanlig digital som står gravid på... Hele den dagen og natten på jobb (gud for en lang natt) vurderte flere ganger å gå på gyn å stjele en graviditetstest men jeg kunne jo ikke det, tok jeg den å den var svak ville jeg blitt enda mer gal! Så stoppet å drikke kl 5 på natten, gikk ikke på do, kjøpte make sure test på vei hjem og fikk den klareste testen jeg noen gang har fått!!5+2 og har så lite symptomer at jeg vet ikke om jeg er gravid lengre.Er det vanlig?
Var veldig trøtt fra 13 dpo til 20 dpo som brått gikk over, men testet positivt på 21 og 22 dpo.
Vært litt uggen og løs i magen, ørlite småkvalm. Men vet ikke om det er angst eller graviditet.Kjenner ellers veldig lite.

Det ble legevakta i går kveld, der jeg tok både blodprøve og urinprøve med fine resultater. De var litt bekymret for om det kunne være svangerskap utenfor livmoren eller evt at kroppen forbereder spontanabort. Jeg ble derfor sendt videre til sykehuset (midt på natta) for innvendig ultralyd. Her kunne de se at plasseringen er riktig, og så en liten knert på 3,9mm. Jeg er nok litt kortere på vei enn først antatt, så det var vanskelig å se å mye, men kunne se ut som noe som «blafret»Gjerne oppdater hvis du orker - sender varme tanker![]()
Godt å høre fra deg, og høres ut som du har fått god hjelp på sykehusetDet ble legevakta i går kveld, der jeg tok både blodprøve og urinprøve med fine resultater. De var litt bekymret for om det kunne være svangerskap utenfor livmoren eller evt at kroppen forbereder spontanabort. Jeg ble derfor sendt videre til sykehuset (midt på natta) for innvendig ultralyd. Her kunne de se at plasseringen er riktig, og så en liten knert på 3,9mm. Jeg er nok litt kortere på vei enn først antatt, så det var vanskelig å se å mye, men kunne se ut som noe som «blafret»Skal på ny kontroll neste uke for å se om det utvikler seg. Krysser fingrene
![]()

jeg er egentlig ganske icequeen 