Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Takk for tips!For meg hjalp det å spise noen mandler for halsbrannen![]()
Skal testes ut Jeg levde på love hearts forrige svangerskap. Det funka godt å holde seg unna tomater!
Ellers ville jeg fulgt rådene NHI skriver:
https://www.helsenorge.no/sykdom/svangerskap/halsbrann-og-sure-oppstot-hos-gravide/


Våkna å var kvalm, spiste noen blåbær og nå er alt helt bra. Nå er jeg så redd, kjenner ingen symptomer i det hele tatt.


Jeg har nesten ikke hatt symptomer. De få jeg hadde forsvant på lørdag. Men idag, samme dag så jeg testet 3+ (5+4) så kom ømme pupper litt mer tilbake.
Symptomene kommer nok tilbake. Men forstår godt at du er bekymret da jeg har gått å stresset over å ikke ha symptomer siden lørdag
Litt morsomt hvordan vi i denne tiden går å ønsker oss dårlige![]()



Jeg trur nok akkurat den kvalmen blir litt overveldende. Den er et sånn stort og «inngripende» symptom, at om den forsvinner så føler man at noe er galt.
Jeg er kvalm nå… Så…Angrer på at jeg savna det ista![]()


Altså, hjelp?! Jeg røyter mye til vanlig, men NÅ!? Jeg trur jeg snart er skalla… Finnes det noen tips? Råd? Superlim???
Kan anbefale hodbunnsmassasje (apparat for hjemmebruk fås både som silikonbørste uten "motor", og apparater som går på strøm og gjør jobben "selv"). Lykke til!
Sender deg en klemJeg har blitt skikkelig dårlig. Ikke fått i meg mat på flere dager. Brekker meg til jeg kaster opp om jeg kjenner mat i munnen. Har fått kvalmestillende men hjelper ikke noe. Legen har sykemeldt meg for å se om det kan hjelpe å unngå stress fra jobb og lukter der. Men syns det er like ille alle veier.
Han sa hvis det ikke ga seg så måtte de hjelpe med intravenøs veske.
Det er helt forferdelig.. Men jeg anbefaler å ikke vente lenge før du får intravenøst om det ikke bedrer seg.Hjelper det med intravenøs? Stopper man å kaste opp da?Sender deg en klemDet er helt forferdelig.. Men jeg anbefaler å ikke vente lenge før du får intravenøst om det ikke bedrer seg.
Ja! Jeg hadde hyperemesis x2, og det eneste som hjalp fra oppkast var intravenøst. Sist gang fikk jeg det fast to ganger i uken, 2 liter hver gang.Hjelper det med intravenøs? Stopper man å kaste opp da?
Vi skulle snakke sammen til mandag igjen. Så får høre med han da.Ja! Jeg hadde hyperemesis x2, og det eneste som hjalp fra oppkast var intravenøst. Sist gang fikk jeg det fast to ganger i uken, 2 liter hver gang.
Må si det er noe annet denne gang med en toåring, enn sist når jeg bare hadde meg selv å passe på. Kvalmen er også tilstedeværende, og magen står på spreng, er nok mye luft.Eneste som funka her var intravenøst. Så be om det om det ikke blir bedre. I tillegg funket Zofran smeltetabelett etter uke 12. du finner litt tips inne på facebookgruppen Hyperemesis Norge. God bedringVi skulle snakke sammen til mandag igjen. Så får høre med han da.

Mandler og agurk skal hjelpe. Jeg har mest god erfaring med mandlerFor meg hjalp det å spise noen mandler for halsbrannen![]()
jeg svetter mer selv også, pleier aldri å svette noe særlig utenom når jeg er gravid, får helt noia av at jeg skal gå rundt å stinke!!

Noen som har tips om hva man kan spise umiddelbart etter man står opp for å ikke bli så kvalm? Frister mest med druer/banan og karbohydrater for meg, men må være litt forsiktig med det pga sannsynlig svangerskapsdiabetes Salt kjeks! Jeg forspiste meg på ritz forrige svskapBeveger meg i sneeeglefart hele morgenen for å ikke spyNoen som har tips om hva man kan spise umiddelbart etter man står opp for å ikke bli så kvalm? Frister mest med druer/banan og karbohydrater for meg, men må være litt forsiktig med det pga sannsynlig svangerskapsdiabetes
![]()
ellers er de TUC kjeksene med sourcream god for å variere på smak.