Sukkerinntak

Vegasus

Forumet er livet
Tilgangsansvarlig
Snøkrystallene2021❄️
Februarbarna 2023
Hvordan er deres sukkerinntak for tiden?

Føler jeg spiser alt for mye sukker, har et helt ekstremt sug etter spesielt sjokolade og det blir gjerne litt sjokolade hver dag :oops:
 
Kjenner meg igjen i denne! Sliter fortsatt med matlysta, men sjokolade og godteri derimot.... blir mindre enn til vanlig, men sikkert mer enn jeg bør! I helga har jeg hatt DET sjokoladesuget. Liker ikke sjokolade sånn spesielt til vanlig, mulig det er lillemor som tar etter far sin her- for han er sjokomons. Til vanlig er jeg potetgullfreak, men det frister lite for tida.
 
Samme her! :nailbiting: Er vanligvis IKKE glad i søte desserter, sjokolade, bakevarer, osv, men nå har jeg så lyst på det. Hjelper jo ikke på halsbrannen, og blir jo uggen... Men men. :oops:
 
Spiser nok mer sukker enn jeg gjør «til vanlig», i form av juice og syltetøy til frokost. Men jeg har ikke så dårlig samvittighet, for jeg kjenner at inntaket begrenser seg selv. Det er plass til mindre om gangen i magen, og da prøver jeg å prioritere det viktigste, selv om det fort kan snike seg en sjokoladebit eller to på toppen. :rolleyes:
 
Jeg har lyst på noe godt hele tiden, og spiser fort på noe kjeks, godteri, eller annet med sukker i løpet av dagen:hilarious: Tror det er fordi kvalmen endelig er stabil og jeg faktisk kan spise noe uten å kaste opp eller bli skikkelig kvalm. Tenker at dette er en periode i livet hvor det er lov med unntakstilstand, så koser meg og vet at jeg er aktiv nok til at det ikke blir for mye av det gode hver dag:p
 
Godt det ikke bare er meg. Jeg drikker jo stort sett bare vann da, er så aktiv som bekkenet tillater meg, og spiser ellers sunt, men den sjokoladen altså.. Den gir meg litt dårlig samvittighet innimellom :nailbiting: og likevel klarer jeg bare ikke holde meg unna. Ikke noe problem når jeg ikke er gravid, men nå er det omtrent umulig :nailbiting:
 
Spiser noe søtt hver dag jeg også. Har veldig lyst på søtsaker for tiden, spesielt sjokolade! Heldigvis har matlysten og sultfølelsen ellers blitt litt mindre nå :p
 
Jeg tror at jeg i totalt kaloriinntak kontra kalorioutput fremdeles ligger endel lavere på input enn output, selv med sjokoalde og snacks, så jeg prøver å ikke bekymre meg. Jeg går fremdeles 10-12 km daglig og har et forbruk på gjennomsnittlig 2500kcal per dag, og inntaket er nok en del lavere enn det. Er fortsatt 2 kg under startvekt også. Selvfølgelig hadde det nok vært bedre for baby om alt næringsinntaket var bare sunne ting, men... "Trøster" meg med at totalinntaket av godteri/snacks er lavere enn hva jeg hadde før graviditeten, og vanlige matporsjoner er jo i itillegg omtrent halvert hos meg grunnet nedsatt matlyst/lang metthetsfølelse.
 
Her blir det fort en "new energy" sjokolade hver gang jeg er innom butikken, og det er fort annenhver dag:p Satser på at sjokoladekiloene går av etter fødsel;)
 
Skulle gjerne spist litt mer søtt jeg altså :hilarious:
Har er det nulltoleranse pga svangerskapsdiabetes, så det er veldig kjipt i den retningen også. Det normaliserer deg nok for dere igjen, men ikke forvent at det normaliseres med en gang etter fødsel. Mitt behov for søtt/raske karbohydrater økte veldig når jeg ammet, så det er jo greit å være forberedt på at kan skje :P
 
Det er helt på ræva her om dagen! Noe godteri vær dag, og når man først tar litt godteri så ender det med å bli litt til :smiley-bounce022
 
Hvordan er deres sukkerinntak for tiden?

Føler jeg spiser alt for mye sukker, har et helt ekstremt sug etter spesielt sjokolade og det blir gjerne litt sjokolade hver dag :oops:
Spiser nok litt for mye mat det ikke er særlig mye næring i, men har (igjen) begynt å slite med matlysten. Tenker egentlig at det er viktigere akkurat nå at jeg får i meg noe enn at det absolutt må være sunt. Spiser stort sett noe søtt hver eneste dag ettersom det er noe av det eneste som «frister» på noen måte for tiden. Blir også mye frukt ettersom det er lett å fordøye og jeg føler meg ikke «dårlig» etterpå :yuck:
 
Noen av dere som har merket endring i tennene? Jeg var helt overbevist om at jeg hadde svære hull og betennelse pga vondt. Men tannlegen sa at alt var i orden - og det var to små hull som kunne taes, men de er ikke i nærheten til å skulle gjøre vondt :p

så ja.. da var det bare en ting til denne graviditeten styrer med da. Litt godt å vite at det ikke var sukkerinntaket, haha! Blæh - trodde det var nok plager nå, hehe
 
Svangerskapsdiabetes her også gitt så her er det bare å kose seg med gulrøtter, 85% sjokolade og cottage cheese med bittelitt frukt...:schoked025Dere får bøtte nedpå dere som kan. Jeg har begynt å hamstre litt til etter fødselen. Har lagt inn bestilling på skolebrød, lakris og smågodt til barseltiden. :smiley-bounce022:happy093
 

Vedlegg

  • image.gif
    image.gif
    7,2 KB · Visninger: 1
Dessverre noe godis hver dag, og det syns på baby... Så må skjerpe meg, men det er ikke lett!
 
Noen av dere som har merket endring i tennene? Jeg var helt overbevist om at jeg hadde svære hull og betennelse pga vondt. Men tannlegen sa at alt var i orden - og det var to små hull som kunne taes, men de er ikke i nærheten til å skulle gjøre vondt :p

så ja.. da var det bare en ting til denne graviditeten styrer med da. Litt godt å vite at det ikke var sukkerinntaket, haha! Blæh - trodde det var nok plager nå, hehe
Jeg har fått en merksnodig ising i en av jekslene mine. Jeg tror det dukket opp etter at jeg ble gravid. Var hos tannlegen i forrige uke som sjekket opp og ned i mente, men kunne ikke finne noen ting. Mulig det var et lite hull der, men det har vært der i noen år uten at det har utviklet seg siden da.
 
Back
Topp