ORIGINAL: Andy Dufresne
ORIGINAL: Yngvefri
http://japanesenostalgiccar.com/ har eit forum som eg har all info ifrå. Der er det bilgalne folk frå heile verden som virkelig veit kva dei snakkar om. At rike norge skal velga å legga bilen i den klassen betyr ikkje nødvendigvis at desse er i samme klasse. Så for siste gang, mtp pris, kvalitet, verditap osv så kan ikkje accord sammeliknas med f.eks mondeo.
Vi får heller vera enig om å vera uenig. Denne diskusjonen tar opp for mykje av mi tid
Nei ser ikke ut som vi blir enige.
Men du er klar over at den amerikanske Accorden er en helt annen bil en den som selges her i ladet?
Og hvilken klasse bilen tilhører i et annet land er jo irrelevant for Norge, vi har jo vår egen bilpark.
Men som du sier:
Pris : Har du sett prisen på de? Det ligger nesten likt i pris og ikke 100k som du påstår.
Kvalitet : Vist du tenker driftsikkerhet så er det irrelevant for klasse tilhørighet, tenker du på premium følelse så er det i samme klasse.
Verditap : Igjen fullstendig relevant i forhold til klasse.(De er forøvrig det dyreste bilene som faller mest).
Men folkene på forumet ditt har sikkert mer kunnskap om klassetilhørigheten for den Europeiske accorden i den norske bilparken. (Mer en Honda selv). [8|]
Skål. [8D]
Beklager Andy, men du tar nok litt feil!
Amerikansk Honda Accord er en annen bil med lavere status. Japansk/europeisk Accord selges som Acura TSX i USA. Acura er premiummerket til Honda, på samme måte som Lexus til Toyota og Infinity til Nissan.
Honda Accord regnes internasjonalt i premiumsegmentet, altså samme klasse som blant annet Volvo S60/V70, Saab 9-5, Mercedes E-klasse, Audi A4/A6 og BMW 5-serie.
Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Mazda 6, Toyota Avensis og Opel Insignia er standardbiler i denne sammenheng. Størrelsesmessig kan de være både større og mindre, men pris og utstyrsnivå er i utgangspunktet lavere.
Selv kjører jeg 2004 Honda Accord 2.2i-CTDi Tourer Executive. Her er noe av standardutstyret: Elektriske skinnseter, bakluke åpnes og lukkes med fjernkontroll, to-sone klimaanlegg, soltak, integrert navigasjon og stereo med 9 høyttalere, xenonlys, regnsensor, ryggesensor, cruisecontroll osv. I tillegg har vi bluetooth handsfree, avtagbart hengerfeste og webastovarmer med fjernkontroll.
Bremsene på Accorden er så kraftige at det ikke er mulig å sette 15" felger på bilen. Det hadde neppe vært et problem på en Ford eller Opel.
Vår bil er bruktimportert, men denne utgaven ville kostet over 480.000,- ny i Norge i 2004.