Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
ORIGINAL: Rosamundedette er det nok mange som ikke har fått med seg
Jeg aner ikke hva som er vanlig praksis, men dette høres litt rart ut. Signerer forøvrig det mange skriver angående å sende en klage på oppførselen til disse to.
Forøvrig var det en sak i nyhetene for ikke så lenge siden angående NAV og at de hadde tillatelser til avlytting ol som ikke politiet har:
P4 (Lillehammer): NAV har rett på å få utlevert sensitive data om brukernes telefonsamtaler og nettsøk uten å be om tillatelse.
Årsaken er en endring i trygdeloven, og dermed har NAV rettigheter ikke engang politiet har, skriver Dagbladet.
Post- og Teletilsynet mener dette kan gå ut over rettssikkerheten til dem som får ytelser fra NAV, og har nå sendt et brev til regjeringen der de ber om en avklaring. http://www.p4.no/story.aspx?id=383748
I tillegg til dette kan de sjekke kontoen til folk uten å gi beskjed om det. http://e24.no/makro-og-politikk/article3921311.ece
Vet at dette ikke dreier seg om akkurat det samme som HI er utsatt for, men poenget er at NAV tydeligvis har spesielle fullmakter når det kommer til det å avsløre juks.