Lillafrosk
Firebarnsmamma♡
Tilgangsansvarlig
Assistert-jentene
Sensommerlykke 2017
Oktoberbarna 2021♡
Julilykke 2023
Marsfiolene 2026 ♡
Gratulerer med frisk jente i magen 


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Gratulerer så mye med ei jente på vei! Det er fantastisk å være jentemammaOg her kommer fasiten på kjønnet......
Det er ei JENTE!
Alle inne i termin forumet gjettet gutt pga en antydning til stacking på nub'en på det ene bildetAlle her inne gjettet jente slik som meg
Magefølelsen min var rett fra start daSamboer ønsket gutt da, så nå må han innstille seg på å bli en jentemamma siden man gjerne får flere av samme kjønnet
Ellers hadde jeg laveste risiko på alle trisomier
Vis vedlegget 479896

Åja er det sant? For jeg har jo teknisk sett kommet inn i andre trimester nå hvis man teller 33,33% av svangerskapet som et trimester. Appene sier jo også at jeg er i 2. TrimesterSå bra med negativ NIPT og koselig med jente på vei!!! Gratulerer! Jeg skal også ha jente![]()
Btw, min jordmor sa at de regnet andre trimester fra 14+0, jeg ble aldri klok på når det startet når jeg prøvde å finne ut av det!


Takk!Åja er det sant? For jeg har jo teknisk sett kommet inn i andre trimester nå hvis man teller 33,33% av svangerskapet som et trimester. Appene sier jo også at jeg er i 2. Trimester
Gratulerer med jente til deg også!!![]()
Så bra med negativ NIPT og koselig med jente på vei!!! Gratulerer! Jeg skal også ha jente![]()
Btw, min jordmor sa at de regnet andre trimester fra 14+0, jeg ble aldri klok på når det startet når jeg prøvde å finne ut av det!
Åja er det sant? For jeg har jo teknisk sett kommet inn i andre trimester nå hvis man teller 33,33% av svangerskapet som et trimester. Appene sier jo også at jeg er i 2. Trimester
Gratulerer med jente til deg også!!![]()
Ah ja kanskje det33%.. Om man regner til termin.
Om man regner til maks svangerskap, 42 uker (termin er jo bare et gjennomsnitt, de fleste føder "mellom 38-42 uker", og noen passerer jo til og med de 42 ukene også). 8)
Jeg mener mest logiske er å dele i 14-14-14.
Til 14-28-42 liksom. Går du over 42 uker er du offisielt på overtidig svangerskap (ikke bare over termin liksom).
Men det er så ulikt. Andre trimester regnes tidligst som til uke 12 (som gir mening basert på utvikling?) men 13 og 14 er også nevnt. (hvor 14 blir mer rett telt etter lik fordeling av trimester)
Tredje trimester regnes som 27-28 et sted. Jeg mener 28 gir mest mening utviklingsmessig (det er her grensen mellom EKSTREMT prematur og veldig prematur går, bl.a) OG om man teller trimester som lik fordeling, 27 får jeg ikke til å gi mening noe steder.
Men ja. Man blir ikke klok uansett, for appene, legene, jordmødre.. Har alle litt ulike tall de går etter.
Kanskje jeg ikke kom inni 2. Trimester før i dag da 




Kanskje sovet mye på høyre side i natt?? Idk men satser på at det jevner seg ut når fosteret blir litt større og myomet ikke er den største delen av magen min 
