Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Det skjønner jeg godt. Fullt kaos her hjemme med to unger, selv om vi begynner å lande litt, 6mnd etter fødsel og jeg er såvidt igang med å lage mer enn bare 4 ulike middager i måneden![]()

Ja, det er helt vilt i starten. Og de første 8 mnd hadde jeg jo begge hjemme.![]()
Det må ha vært villtrespekt
![]()
jeg har begge alene to ettermiddag/kvelder i uka og det er nok. Men lillesøster er også fortsatt så klistremerke at hun enten bare sover mens jeg bærer henne eller en sjelden gang om jeg triller. Passer liksom ikke helt med masekråketreåring, haha. Men det går seg gradvis til!!!

Først nå jeg har kommet meg mentalt for å si det sånn.Ble mye kjapp mat, og feile valg i utslitthetens navn.
Det blir bare bedre og bedre! Her går det veldig bra nå, eneste er at minstemann fortsatt gjør meg nervevrak med stuntene sine. Han er litt mer villmann enn storebroren.![]()

Haha, det er visst ikke mulig å få barn som er like, så kunne man hatt litt forutsigbarhet liksom. Lille frøkna mi er hvertfall veldig ulik broren og generelt mye mer urolig![]()

Var samme her, og jeg så det jo allerede etter fødsel at det ble noe annet med minsten. Hadde aldri kveldsuro eller sånt med storebror, og de første mnd sov han jo konstant. Virvelvinden derimot.![]()
kunne se 10 minutter etter fødsel at dette er en veeeldig annerledes type. Hun har hatt kveldsuro og utålmodighet for dem begge to 
Høres kjent utkunne se 10 minutter etter fødsel at dette er en veeeldig annerledes type. Hun har hatt kveldsuro og utålmodighet for dem begge to
![]()
Har ikke planer om en til riktig enda, men alderen går fra meg så om det skal bli må det bli om ikke veldig mange år. 
Satse på at en ev. nr 3 blir roligere?Har ikke planer om en til riktig enda, men alderen går fra meg så om det skal bli må det bli om ikke veldig mange år.
![]()
men da må nesten mannen glemme babytida de siste 6 månedene om jeg skal ha noen slags sjanse til å få han med på å ha 3 barn 
Ja, jeg tenker at det må jo bare bli en roligere nr. 3.men da må nesten mannen glemme babytida de siste 6 månedene om jeg skal ha noen slags sjanse til å få han med på å ha 3 barn
![]()
). Uansett, småbarnstida er jo så kort at det skremmer meg ikke så voldsomt lengre. Jeg begynner å glemme nå nemlig hehe.Jeg hadde også begge hjemme hele permisjonenJa, det er helt vilt i starten. Og de første 8 mnd hadde jeg jo begge hjemme.![]()
og minsten her har også vært en villbass (det ser en også når han smiler, knekt venstre fortann og slått ut hele høyre fortann
), i tillegg til kraftig magevondt fra 3-8mnd med hyling nesten hver helg *grøss*Jeg hadde også begge hjemme hele permisjonenog minsten her har også vært en villbass (det ser en også når han smiler, knekt venstre fortann og slått ut hele høyre fortann
), i tillegg til kraftig magevondt fra 3-8mnd med hyling nesten hver helg *grøss*
Aldri mer baby her![]()

).Opprinnelig kunne jeg tenkt meg tre barn, men orker bare ikke å risikere en slik babytid igjen (han er snart 4år og enda ikke glemt alle trilleturer midt på natta, eller vippe på vogna over svill mens jeg halvsov i godstolen for å håpe på at han kunne sove. Slik at jeg fikk noen timer før storesøster våknet)Berga inn med lite gråt utenom ved kveldsuro første 8 ukene her, heldigvis. Litt håpløst en periode han mente det var morgen kl 5 da, det passa dårlig blant de øvrige b menneskene i heimen.
Tror det er den bittelille sjansen for en jente som kanskje også slår inn, i tillegg til at jeg har vokst opp med mange søsken og syns det er fint (men 5 barn blir det ikke!).
Opprinnelig kunne jeg tenkt meg tre barn, men orker bare ikke å risikere en slik babytid igjen (han er snart 4år og enda ikke glemt alle trilleturer midt på natta, eller vippe på vogna over svill mens jeg halvsov i godstolen for å håpe på at han kunne sove. Slik at jeg fikk noen timer før storesøster våknet)
Nå starter de dagen vanligvis mellom 6 og halv 7 på fridagene. Men når de skal i bhg og jeg skal levere dem før jobb, DA vil de gjerne sove mer
Har en av hver da, kan hende det også påvirker litt![]()
Masse lykke til med restart
Uff, ja, koster å ha dem i bhgSå ille var det heldigvis aldri her, nettene var rolige sett bort fra en og annen gang helt i starten. Hyppig nattamming da, men med samsoving gikk det greit.
Må først klare å gå ned i vekt før det blir aktuelt, det var drygent tungt forrige gang for å si det sånn. Og få såpass avstand at vi ikke får 3 stk i barnehage samtidig, det blir for dyrt...
heldigvis trives mine så innmari godt, da er det verd det når jeg likevel må jobbe Uff, ja, koster å ha dem i bhgheldigvis trives mine så innmari godt, da er det verd det når jeg likevel må jobbe
Heier på deg på veien mot vektnedgang, dette klarer du![]()