Nei, det har aldri vært i mine tanker.
De må lære seg å takle å slå seg. Det er det de lærer av. Hvis de er for beskyttet og ikke merker at de slår seg/får vondt så vil de jo aldri skjønne at det er skummelt/farlig/ikke lurt å gjøre nettopp det de gjorde.
Barn må vokse opp å lære seg å takle motgang, medgang, smerter og diverse for å kunne bli robuste og takle ungdomslivet ikke minst.
En psykolog sa en gang, at det er en grunn til at selvmord blant ungdom øker, og det er fordi de ikke har lært seg å takle utfordringer, smerter (både psykisk og fysisk) osv som barn.
Og møter de da motgang som ungdommer, som feks kjærlighetssorg, så blir det for mye for dem og de klarer ikke takle det.
Det er vår oppgave som foreldre å ikke sy puter under armene på barna våre. Vi må gi dem ballast og verktøy til å kunne takle det.
Nå mener jeg ikke at vi ikke skal beskytte dem noe i det hele tatt, man må ta noen forholdsregler på ting som kan være helsefarlig.
Men man setter ikke hjelm på barn som skal lære å gå. Det er svært sjelden livsfarlig. [emoji6]