- Spiralen fjernet 09.08.23
- PP1 - Ikke gravid. EL cd 17, 29 dager syklus.
- PP2- EL cd 15 gravid!!
- Vi har to barn: 8 år og 7 år, prøver på barn nummer tre
- Jeg er 35 år, mannen er 38
- Vi har vært kjærester i 16 år og gift i 11 år
Opprinnelig innlegg:
Foreldreeventyret begynte sommeren 2012, da vi begynte å prøve. I 2014 fikk vi time til fertilitetsklinikken, dagen etter jeg hadde fått positiv test. Oktober 2014 kom storesøster til oss og jeg begynte ikke på prevensjon etter fødsel. Vi skulle jo ha tre barn. Lillebror kom før vi visste ordet av det, vi trivdes i livet som småbarnsforeldre og jeg hadde bikket 12 uker på vei da jeg kom tilbake til jobb etter permisjon. Mars 2016 kom lillebror til verden.
Etter lillebror sa mannen min stopp. Han ville ikke ha flere barn. Jeg var i sorg. Fødselen til lillebror var i grunn så voldsom at jeg fremdeles har fødselsangst, men ønsket om tre barn har aldri sluppet taket i meg. Nå går begge barna på skolen og mannen har sagt "du får bestille time og ta ut den spiralen"

Last edited:




Fryktelig spennende! Jeg besvimer som regel når jeg er hos gyn og tar prøver og bytter spiral.. Så at jeg skal til en vikarlege på legekontoret for å dra ut proppen er virkelig tegn på hvor gira jeg er på dette
Jeg er bare så overlykkelig over å få drukne i prøving, jakt på EL og graviditetstester igjen. Måtte det bli en kort prøveperiode så terminspiren sitter fort!
Skjønner godt at det klør i prøverfingrene

