Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Her får de ikke matteboken med hjem. Bare noen kopierte ark i lekse.
Sent from my LT25i using BV Forum mobile app
Jeg skal ikke skrike høyt enda altså, vi er bare ut i uke tre på skolen
Men vi har fått skriftelig beskjed om å ikke regne ekstra, synes det var litt rart. Vi har hatt flere apper osv som er regning, men det er boken som er stas. Så derfor synes jeg det er synd jeg må stoppe han. Og lurte på hva som var vanlig rundt om? Mye som har endret seg siden jeg gikk på skolen![]()
Det handler ikke bare om å regne videre for å gjøre ferdig boka. Som lærer opplever jeg ofte at det da skjer feilinnlæring, noe som kan være vanskelig å plukke vekk, Ungene forstår ikke alltid uten gjennomgang og kan ha løst mange sider uten å ha full forståelse for hva de gjør. De kan ha gjort det rett, men veien til løsningen være feil. Mattte er så mye mer enn å løse oppgaver.
Leksene skal være overlæring og repetisjon av hva man har gjort på skolen og det er da viktig at det er kjent stoff. Når lærere har kartlagt elevene vil de gi tilpasset undervisning, og de vil da gi valgfrie eller tilpassede lekser og lignende, Det finnes også ekstrabøker til de ulike matteverkene som legger opp til samme type oppgaver som hovedboka, men med annen vanskelighetsgrad. Dersom det ikke skjer så ta kontakt med læreren, men man starter veldig lavt i starten av første så ingen skal falle av lasset med telling og så lære inn tallforståelsen. Mange seksåringer som f.eks. er gode på å telle, men som det viser seg ikke har tallforståelse likevel så det er viktig å ta det litt rolig i starten. Fremgangen i første klasse er mye raskere enn tidligere både i matematikk og norsk, så det blir nok et annet tempo etter hvert og da får alle som oftest noe å bryne seg på.
Ellers finnes det mange fine nettressurser, som salaby, multi som er kjempefine å bruke hjemme. Bruk også matte i dagligdagse situasjoner, butikken, klokka, matlaging o.l. snakk matteGrubliser og regnefortelinger er også morsomt å jobbe med
![]()
Det har de!Vi har fått streng beskjed om å ikke regne videre, for da er de på forskjellig plasser i utviklingen og Vannskelig da å undervise barna.
Om jeg kopierer eller regner i boken går for det samme. Jeg gjør selvfølgelig slik læreren ønsker, men trodde alle hadde krav på tilrettelagt undervisning selv om ikke alle var på lik nivå.
Fin måte å gjøre det påHer har de heller ikke lov til å gjøre mer i matteboka en det som er lekse.
I fjor gikk eldste i 1 klasse og da ble det delt ut mattehefte som ungene kunne fortsette i når de var ferdige med boka i timen/lekse.
Sent from my iPhone using BV Forum
Hvis stoffet er tilfredsstillende og utviklende da, ikke bare mer av det samme (alltid).Fin måte å gjøre det på![]()
Har dere ikke alle en pedit side? Mener å huske at der ligger det masse matteoppgaver, norsk oppgaver og engelsk osv.. som barna kan jobbe med, det var ihverfall det når mine barn gikk på barneskolen, de brukte de sidene når de ville ha mer utfordring. Sjekk det ut og ikke la barna gjøre mer enn oppgitt side av lærer. Det blir bere fryktelig trist for barnet å må sitte der å få kritikk for å ha gjort mer lekse enn lov.
Vet ikke om jeg hadde ville latt mitt barn gå der. Det er slike ting som er en av røttene til mobbing og ekskludering..8 åringen går i baseskole. Der er gruppene inndelt etter ferdigheter slik at alle har tilpasset undervisning. En kamerat av sønnen vår har feks matte med 5 trinn
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja ser denSom sagt så er det boken som er stas nåVi har flere ganger brukt apper og forskellige nettsider. Det er ikke like stas, for det er ikke matteboken som han har fått av skolen. Jeg lar han ikke jobbe videre, men synes det er rart man skal stoppe lærevillige barn bare fordi man skal følge klassen. Jeg husker selv hvor stas det var med boken som jeg hadde fått av læreren, var liksom ikke det samme å få noen oppgaver av min pappa
![]()