Voldtekt

Forferdelig trist. Men vi må våge å tenke tanken om at dette kan skje OVERALT. I alle barnehager, hos naboen, hos egne tanter og onkler. Derfor er vi nødt til å snakke med barna om kropp og grenser, hva som er lov og ikke. Gjøre barna i stand til å si ifra hvis noe slikt skjer med dem selv eller noen de kjenner. Gi dem et språk for å forklare slike hendelser. Og det krever at vi voksne tør å tenke tanken, tør å lese slike saker med alle detaljer, for å lære hvordan pedofile tenker og opptrer. Dessverre :(
Det er viktig, vi har selv snakket masse om det men jeg vet ikke om han hadde skjønt hvpr galt detvar da han var 4 år.
 
Jeg leste en artikkel tidligere i dag, om barn som har sår i ganen og sår bak ørene etter å ha blitt holdt fast og tvunget til munnsex. Og da begynte jeg å tenke på jentene i Baneheia, som ble voldtatt gang på gang og revet i stykker innvendig av greiner og kvister før de ble drept. Og avsløringene VG gjorde før jul om hvor utbredt dette er blant norske vanlige menn, som chatter med hverandre og deler voldtektsvideoer av barn og babyer mens de runker, og snakker om sine preferanser for analvoldtekt av barn som gråter. Og nå er en liten fireåring blitt misbrukt i barnehagen av sin omsorgsperson, som han skulle ha absolutt tillit til. Disse menneskene, de fortjener hvert eneste sterke ord og hat. De er monstre.
Det er forferdelig. Det er mange menn der ute som laster ned mye barneporno men som selv aldri "gjør noe" fordi de ikke tør osv. Men bare det å se noe slikt?? Ved å laste ned slike filmer så bidrar de til en etterspørsel i et verdensomfattende problem! Synes det var tøft gjort av vg i fjor og årene før å gå til bunns og etterforske de mennene som lever vanlige liv utad, men som skjuler mye grusomt på dataene sine! Navnene skulle vært blitt offentliggjort!
 
Forferdelig trist. Men vi må våge å tenke tanken om at dette kan skje OVERALT. I alle barnehager, hos naboen, hos egne tanter og onkler. Derfor er vi nødt til å snakke med barna om kropp og grenser, hva som er lov og ikke. Gjøre barna i stand til å si ifra hvis noe slikt skjer med dem selv eller noen de kjenner. Gi dem et språk for å forklare slike hendelser. Og det krever at vi voksne tør å tenke tanken, tør å lese slike saker med alle detaljer, for å lære hvordan pedofile tenker og opptrer. Dessverre :(
Snakker mye med ungene mine om hva som er OK og hva som ikke er OK når det kommer til kropp og det å ta på en annens kropp eller bli tatt på.
Min mor ble utsatt for overgrep av sin bestefar fra hun var tre år til hun var 16 år så hun begynte tidlig å fortelle meg hva som var greit og ikke greit.

Tror og håper at mine barn sier i fra dersom det skulle skje noe. Men helt grusomt at man aldri kan ha kontroll nok til å forhindre det.
 
Jeg er for kastrering med en sløv kniv og uten bedøvelse. Egentlig lurer jeg på hvorfor vi skal spare på slik søppel. At samfunnet skal kaste bort penger på slike monstre er helt grusomt :@
 
Jeg vet om bhg som har glass mellom stellerom og oppholdsrom .
Det har de i vår bhg. Dessuten har de små toaletter for de større barna der. Samt en liten vask hvor alle barna vasker hendene flere ganger om dagen. Døra inn dit står heller aldri lukket igjen, og den leder rett ut til garderoben. Tenker det bør være sånn i alle barnehager!
 
Jeg blir fysisk uvel. Stakkars lille gutten:( Jeg er for at hele understellet og hender skal kappes av på pedofile. Hater er et sterkt ord, men jeg hater dem!
 
Back
Topp