M
Madilje
Guest
Det er 2,5 time å kjøre til annen fødeavdeling (nærmeste mulighet er fødestue). Kan man bare be om tidlig ul sjøl eller må jeg ha henvisning fra lege? Hmmmmm... Er i uke 7 nå, men når bør man i såfall dra på tidlig ul? Kan kanskje være ventetid også?
Privat UL kan man bestille selv, men om du skal ha det hos det offentlige tror jeg du må ha henvisning, og det er bare enkelte ting som kan begrunne en slik henvisning, så vidt jeg har skjønt.
Jeg skal på privat UL i morgen, da er jeg 8+1. Grunnen til at jeg gjør det er rett og slett for at jeg og samboeren vil se at det er liv der før vi forteller det til flere. Særlig samboeren min har behov for å se at det virkelig er noe der for å "slippe gleden løs", som han sier. Han kjenner jo ikke at det skjer noe i kroppen min, slik jeg gjør. Tror jeg kommer til å ta en privat UL i uke 12 også, for å sjekke at alt er i orden.