Steamdusj?

Strikkegal83

Forelsket i forumet
Novemberlykke 2015
Vi har en steamdusj, som jeg ikke har turt bruke gjennom graviditeten (steamen altså). Dette fordi jeg har lest at man ikke skal oppholde seg i badstu når man er gravid. I dag er kroppen helt stiv og støl ig været ute er litt kaldt, så jeg har litt lyst å prøve å ta en steam før jeg legger meg for å slappe av og få løsnet litt muskler. Noen som vet om man kan bruke steamen i dusjen? Setter temperatur på ca 40 grader, så vil ikke bli stort varmere enn det der inne:)
 
Det hadde jeg tatt sjansen på! Viktigste er jo at ikke du/magen blir altfor varm, og du trenger jo ikke stå der en time? :)
 
Det er vel helst bare at det er viktig å lytte til kroppen, og passe på å ikke bli overopphetet. Drikk godt i forkant og nyyyyt varmen og dusjen! :) Jeg bruker boblebadet mye nå for å lindre for vonde hofter, har bare med meg en flaske med kaldt vann og passer på å drikke regelmessig mens jeg sitter oppi ;)
 
Back
Topp