Sorterer dere søppel??

PS.I Love You

Gift med forumet
Dette lurer jeg på hvordan andre gjør...
jeg er elendig å her skal man egentlig sortere mat, plast, papir og spesial avfall.
 
Ja, her er det tilrettelagt for sortering av papir, plast, glass, metall og restavfall, så det gjør vi
 
Mat og papir er det eneste her.
Har to dunker, en boss og en papir/papp.
 
Alt ender ikke opp på samme sted til slutt!!
 
Vi sorterer det meste av søppel. Sorterer matrester/bleier, plast, papp, papir, glass og hermetikk i tillegg til restavfall. Og spesialavfall leverer vi selvfølgelig dit det skal leveres. [:)]

Matrester og restavfall blir hentet hos oss, resten må vi levere på miljøstasjoner.
 
Ja.

Plast
Papp
Papir
Metall
Glass
Spesialavfall som lyspærer og batterier

Men ikke mat, vi har ikke kompost her.

Er ikke noe stress i det hele tatt når man har lagt det til en vane:)
 
noe. papir, glass/metall, litt plast,  også rest avfall
 
Sorterer alt bortsett fra matavfall, men er veldig flink til å bruke rester, blir kompostbinge til våren.
Ungene vet også at alt skal sorteres, å vi lærer dem hvorfor det er viktig.
 
ja vi gjør det...sambo er ikke så flink men
 
Sorterer papp/papir,matavfall og restavfall
 
Sorterer ut papp/papir, og glass/metal. Skulle ønskt at det var lettere å levere matavfall og plast da skulle jeg levert det også for seg.
 
ORIGINAL: mamma050308

Ja, sorterer det som skal sorteres: Plast, papir/ papp, restavfall, glass/metall samt leverer spesialavfall og hvitevarer der det skal.

Her også!
 
ORIGINAL: kråkebolle

Ja. Til og med ungen vet hvor ting skal. [:D]
Bleier skal bakerst, i restavfall-bøtta.
Bananskall og annen matrester skal i den grønne. [:)]
Hun er så flink.


Bleiene skal vel i matavfallet!? Det gjør vi her i hvert fall. [8|]
 
ORIGINAL: mamma050308

Ja, sorterer det som skal sorteres: Plast, papir/ papp, restavfall, glass/metall samt leverer spesialavfall og hvitevarer der det skal.
 
Ja selvfølgelig sorterer vi. Vi har sortert plast, metall, glass, papp/papir i årevis, selv om vi bare har hatt restavfallsdunk og papp/papir-dunk, har kastet plast og metall på slike miljøstasjoner. Nå kan vi sette ut plastsøppel dagen de henter papp/papir. Ellers samler vi opp batterier, lyspærer  og el-avfall og kaster på egnede steder. Skulle vært mulig å levere matavfall også, for det kastes en del mat her [:o], dessverre finnes ikke det tilbudet her enda.
 
Back
Topp