Oi, det er lavt… da jeg var på 30 ved forrige svangerskap måtte jeg begynne i uke 15 fordi jeg etter hvert fikk så innmari høy pulsMitt ferritinnivå var på 20, så jeg må ta 60mg fra uke 18..
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Oi, det er lavt… da jeg var på 30 ved forrige svangerskap måtte jeg begynne i uke 15 fordi jeg etter hvert fikk så innmari høy pulsMitt ferritinnivå var på 20, så jeg må ta 60mg fra uke 18..
Wow veldig lavt! Jeg lå på 38 nå og tar liksom 85 mg jern. Ganske sikker på at det ikke gjør noe om du starter allerede i tilfelle du også har litt problemer med å bygge opp jernlageret ditt. Holder på å teste ut å ta annenhver dag nå da som noen her inne nevnteMitt ferritinnivå var på 20, så jeg må ta 60mg fra uke 18..

Det kan fint hende at jeg tar feil med tanke på mengden jeg skal ta når jeg skal starte på det. Men ut i fra hva jeg leser på nett så står det 60mg når man ligger under 30. Men skulle få beskjed av fastlegen av hvor stor dose jeg skal ta. Forrige svangerskap (for to år siden) lå jeg på 40, men husker ikke hvor stor dose jeg tok da. Men godt mulig jeg tok 60mgWow veldig lavt! Jeg lå på 38 nå og tar liksom 85 mg jern. Ganske sikker på at det ikke gjør noe om du starter allerede i tilfelle du også har litt problemer med å bygge opp jernlageret ditt. Holder på å teste ut å ta annenhver dag nå da som noen her inne nevnte![]()
Da hadde jeg vurdert å heller ta 100 annenhver dag, opptaket blir bedre ved å ta det annenhver dag og det er mye mer skånsomt for magen i tillegg. Det har noe med at kroppen ikke klarer å ta opp jern hver dag, og da øker et hormon/enzym som hindrer opptak. Blir vel billigere i lengden ogsåDet kan fint hende at jeg tar feil med tanke på mengden jeg skal ta når jeg skal starte på det. Men ut i fra hva jeg leser på nett så står det 60mg når man ligger under 30. Men skulle få beskjed av fastlegen av hvor stor dose jeg skal ta. Forrige svangerskap (for to år siden) lå jeg på 40, men husker ikke hvor stor dose jeg tok da. Men godt mulig jeg tok 60mg
