Huff.. håper babyen kan holdes inne så lenge som mulig og forsvarlig..
Jeg har ikke keisersnitt, men født i uke 28.. om det er keisersnitt elelr fødsel spiller ingen trille for utviklingen videre..
Snuppa mi veide 1214 g og var 38 cm lang.
Vi bodde på sykeshuet i 2 mnd, før hun fikk bli med hjem..
Å bli født i uke 28 kan gå både bra og ikke bra.. det er så individuellt.. at noen sier at det gikk bra med deres barn i uke 23, trenger ikke bety at det går bra med et barn født i uke 29 feks..
Det er mange hindre som hjerneblødning, lunge-problemer, åpen ductus (hjerte), hørsel, syn, mage-tarm problemer.. osv osv.. dete r tøft å bli født så for tidlig..
jeg sier ikke dette for å skremme..
Snuppa mi har hatt og har mange utfordringer pga sin prematuritet.. refluks, intoleranse, pusteproblemer/pustestopper frem til hun var 5 mnd gammel..spise-vegring..
I senere år har hun utviklet sosial angst.. og sliter sosialt.. men ikke faglig, der er hun flink!
Hun var også tidlig ute motorisk sett. :)
Det er kaotisk og følelsesmessig en berg og dal-bane å havne på nyfødtintensiven med et prematurt barn.. ikke får man vist man babyen sin så mye som man vil til andre, ikke får man holde babyen når man selv vil.. babyen er full av siv ledninger og slanger og pustehjelp..
Men man venner seg til det på en måte.. det blir sånn livet er..
Ønsker henne lykke til!!! KLEM