Hvordan holde det skjult ?

Glede :)

Betatt av forumet
Hei har en sosialt sammenkomst med jobben til samboeren min om to uker , da skal det være middag og drikke med fest etterpå. Vi lurer veldig på hvordan vi skal holde det skjult at jeg er gravid under denne festen. Jeg vil da være nesten 7 uker noe som er altfor tidlig å avsløre det til hele jobben. Har noen vært i samme dilemma? Eller forslag om hvordan vi kan komme oss gjennom denne festen ?
 
Åh, skjønner deg godt.
Sist gang var jeg 4 uker og så kvalm på julebord, ble spurt utallige ganger om jeg var gravid! Er det medbrakt drikke så kan du jo kjøpe alkoholfri vin og ta med i vanlig vin falske..? Skal dere spise ute kan du jo si til kelneren før dere bestiller at du vil ha alkoholfritt?
☺️
 
Det er ute og vi bestiller ikke maten eller drikka. Vi blir bare servert så får liksom ikke mulighet til å snakke med kelnerene heller :( synes dette er kjempe vanskelig.
 
Nå er jeg sånn som ikke drikker så mye uansett, så de rundt meg er vant med at jeg like gjerne tar brus eller vann, men kan du kanskje si at du bare ikke har lyst på alkohol i dag/skal tidlig opp dagen etter? Har gjort det uten å være gravid og jeg :p
 
Nå er jeg sånn som ikke drikker så mye uansett, så de rundt meg er vant med at jeg like gjerne tar brus eller vann, men kan du kanskje si at du bare ikke har lyst på alkohol i dag/skal tidlig opp dagen etter? Har gjort det uten å være gravid og jeg :p
Ja har tenkt på det , eneste probleme et at det er helge tur så kan ikke skylde på at jeg skal no etterpå eller neste dag.
 
Tror du de kommer til å bry seg? Bare si du føler for alkoholfritt den helga og ikke gjøre noe ut av det. Syns folk er veldig gode på å ikke henge seg opp i det med alkohol, men det kan være min krets som er sånn bare...
 
Ja har tenkt på det , eneste probleme et at det er helge tur så kan ikke skylde på at jeg skal no etterpå eller neste dag.

Ville bare sagt jeg ikke har lyst på, og ferdig med det jeg, det burde jo ikke være drikkepress blant voksne, ålreite folk, er jo ikke russetid heller :) Jeg skal på innflyttingsfest i helga, og kommer bare til å si at jeg ikke har lyst på alkohol ihvertfall :)
 
Jo håper at noe sånt funker , er bare redd for å bli avslørt siden jeg er den jenta som alltid synes det er godt med et glass rødvin til en god middag. Er så kjipt å bli avslørt på jobben hans før du får sagt det til venner og familie
 
Ja, skjønner jo den, er kanskje lettere å si det sånn om man ikke drikker så ofte :/
 
Jeg og mannen var på fest for to helger siden. Vi trodde alle kom til å skjønne det siden jeg ikke skulle drikke, men fant fort ut at alle hadde nok med seg selv og tenkte ikke over at jeg ikke drakk. Synes det er litt frekt jeg å spørre hvorfor noen ikke drikker alkohol!
 
Kan du ikke si at du kjører :)
 
Jeg og mannen var på fest for to helger siden. Vi trodde alle kom til å skjønne det siden jeg ikke skulle drikke, men fant fort ut at alle hadde nok med seg selv og tenkte ikke over at jeg ikke drakk. Synes det er litt frekt jeg å spørre hvorfor noen ikke drikker alkohol!
Jeg tror og folk flest har nok med seg selv. Jeg er ofte edru på fest, gravid eller ei. Men får sjeldent kommentarer. Du kan jo si at du tok deg en skikkelig fest forrige helg, og ikke orker tanken på alkohol ;) Eller drikke alkoholfritt, det fungerer jo. Og det verste som kan skje er jo at noen kan mistenke at du er gravid, men det er jo ikke så farlig? :)
 
Nå vet de fleste at jeg har mistet så de fleste bryr seg ikke om jeg drikker eller kjører. Dette har jeg svart angående alkohol tidligere, jeg bare kopierer det inn her, så det er ikke skrevet nå. :) Men det er ganske mange tips jeg har samlet opp underveis.

"Da jeg fikk positiv test før juleselskap gjorde jeg følgende i selskapet:
Helle noe over på tom vinflaske, eller si ja takk og ta i mot en drink/ett glass ett eller annet og gå rundt med det hele kvelden - når andre drikker så får de ikke med seg hvor mye du drikker. Jeg var i selskap på lørdag, og hadde fått svakt utslag på testen. Jeg sa ja takk til velkomstdrinken, var med på skålen og lot som jeg tok en sipp. Deretter gikk jeg rundt og minglet, med glasset i hånden. Av og til lot jeg som jeg tok en liten slurk. Så når ingen var opptatt av meg gikk jeg på badet, helte ut halve glasset der. En god stund senere helte jeg ut andre halvdel på kjøkkenet.

Når vi satt litt senere på kvelden satte jeg mitt glass ved siden av mannen sitt. Innimellom lot jeg som jeg tok en slurk, men egentlig drakk mannen av begge glassene. Og jeg gjorde et nummer ut av at jeg skjenket oppi på nytt (spurte om de rundt ville ha påfyll osv.)

Etter "tre glass" sa jeg at det holdt for meg for kvelden (og det er heldigvis ikke uvanlig), så da var skuespillet over. :D

Dette svarte jeg en annen gang her på BV, men nå har jeg lagt til litt til:
Jeg prøver å kjøre når det ikke virker mistenksomt at vi kommer med bil, og så har jeg noen ganger klaffet med at jeg har vært dårlig så da har jeg lyvd på meg litt medisiner som ikke burde blandes med alkohol. Også sier jeg "nei takk" noen ganger, det er heldigvis ikke så uvanlig at jeg gjør. Og så later jeg noen ganger som jeg drikker. Det er lettest om det ikke er middagsselskap. Om du f.eks. er på fest hvor du fyller på glasset på kjøkkenet. Jeg har helt over en sånn eplemost i en tom vinflaske med skrukork før fest to ganger i sommer, og tatt med den på fest. Så når jeg går og fyller vinglasset mitt så drikker jeg jo bare eplemost. Dessuten har jeg også kjøpt noen flasker med alkoholfri hvitvin, så når vi har hatt folk på besøk hjemme så har jeg latt som jeg skal ordne ting på kjøkkenet og brukt anledningen til å fylle opp mitt glass fra mitt hemmelige gjemmested.

Jeg leste på en amerikansk nettside om en gravid som hadde gått rundt med et fullt ølglass en hel kveld uten at noen hadde merket at hun aldri drakk av det - som hun sa: "Når de andre ble fulle så brydde de seg ikke om hvordan det lå an med ølen min." Eller andre som har skvettet litt ute på plen i hageselskapet for at glasset skal bli tommere og tommere. Eller delt glass med betrodd venninne/ektemann sånn at han/hun drikker av både sitt og ditt glass litt tilfeldig ved bordet. De gangene du skal på bar er det jo enklere, bare bestill for deg selv og bestill alkoholfritt av det du pleier - drink med bare brus/blandevann eller alkoholfri øl i glass.

Om du pleier å drikke øl rett fra boks/flaske kan det bli mistenksomt om du går over til å drikke fra glass. Men på den annen side, om du drikker fra boks kan du jo late som du drikker, og så heller du den ut på badet/gresset/kjøkkenet innimellom, og når boksen er tom så kan du skylle den og fylle den med vann. Så later du bare som du tar nye bokser (og slipper å helle ut så altfor mange bokser av gangen). Dette forutsetter at ikke det er lett å se din kvote bokser - for da blir det mistenksomt om dine bokser står like mange igjen av hele kvelden. Da må du enten helle ut flere bokser, eller gjemme boksene et eller annet sted etter hvert.

Det er også lurt å rope til mannen hva du vil ha om han skal til baren/kjøleskapet osv. - ikke overdrive, men gjerne avtal på forhånd at han spør deg på veien dit hver gang han skal hente noe/kjøpe noe til seg selv - slik at han spør "over bordet". På den måten får mange med seg at du skal drikke noe, og så passer mannen på å bestille/hente alkoholfri variant som ligner på det du ba om. :) Eventuelt en betrodd venninne/familiemedlem.

Jeg har også noen ganger da faktisk kjørt bil til en fest, parkert et stykke unna, og latt som jeg drikker hele kvelden og så kjørt hjem. Da slipper jeg jo å betale taxi når jeg er edru. :p Dette fungerer selvfølgelig ikke om du skal hjem/samme vei som noen andre på festen.

Jeg har også en gang gjemt en flaske hvitvin uten alkohol i en kjølebag med fryseelementer (sånn liten stoff-kjølebag, ikke svært hardplast) bak en busk utenfor huset hvor det var fest. Jeg visste at det skulle serveres hvitvin. Så da helte jeg ut glasset i busken på utsiden og fylte opp med min hvitvin. Utover kvelden slapp jeg å helle ut, for folk ble mer beruset selv, så da kunne jeg bare diskret fylle opp glasset uten at noen merket at jeg ikke hadde fylt det innendørs. Dette huset er bygd slik at toalettet og utgangsdøren er et stykke unna spisestuen/stuen, og det er vinduer inn, så jeg kunne se at det fremdeles var ledig på badet når jeg smatt inn igjen. Og det var en fest hvor det var helt naturlig å "gå rundt" med glasset sitt. :p

Til sist: Av hensyn til dine medsøstre som enten prøver å bli gravide eller er nygravide: IKKE rop ut om du forstår at noen lyver på seg at de drikker alkohol. Det er en privat grunn for at man spiller dette skuespillet. En ting er jo at man diskret kan si ifra at man har forstått, men ikke del med de andre. ;)"
 
Jeg var på fest for noen uker siden og klarte å smugle i meg alkoholfri vin hele kvelden. Gikk helt fint, men fikk litt hjelp av vertinnen jeg hadde fortalt det til. Men så kom en jeg hadde snakket med mye den kvelden bort til meg og spurte om jeg og skulle ta toget til byen - og jeg bar "Nei, jeg kjører, jeg". Haha - hun så LITT rart på meg kan du si ;-) Etter at jeg har tydelig drukket "vin" hele kvelden liksom. Så tipper hun skjønte tegningen, men pytt pytt. Ingen katastrofe heller akkurat.
 
Back
Topp