tja.. vet ikke om jeg vil skrive spesifikt om vår barnehage. men her er noen jeg vet om fra byen her.
en som ligger på et område det var skytebane for 30 år siden.
der heter avdelingene kruttlappen, dynamitten og blinken. lekeskuret heter arsenalet, kjøkken og fellesrom heter treffet.
vet en annen barnehage her i byen ligger på eiendommen til en gammel bondegård, og der er alt oppkalt etter steder som har med det å gjøre.. eks: personalrommet heter hønsegården, kjøkkenet heter stabburet, og plattingen utenfor stabburshella. avd. heter smia, løa, mølla og bua.
ellers er det jo vanlig å bruke både eventyrfigurer, farger, tall, navn på kjente personer fra området/byen, navn på blomster eller dyr og stedsnavn i området.
eks: per, pål og askeladden, rød, grønn, blå, navn på fjell i nærheten.
Vet ikke om du ble klokere jeg..
jeg syne jo navnet på avdelingene bør speile evt navnet på barnehagen.. at alt har et tema for eksempel..