Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Var tenkt å fullamme til 6 mnd, då amming går greit og har nok melk. Men så starta poden med å ville ha mat annankvar time på natta. Starta derfor med tilvenning på graut litt før 5 mnd. Men det hjalp ikkje på sovinga på natta :-( Har idag begynt med litt smaksprøver for moro, og han er 5,5 mnd
Hensikten er at barnet får tilført nok jern, f.o.m 6 mnd begynner barnet å virkelig tære på jernlageret sitt fra etter fødsel og det er derfor de bør være oppi en hel porsjon grøt som måltid i tillegg til melk ved 6 mndJeg fullammet min sønn til han var 6mnd, før vi begynte med små smaksprøver.
Han har aldri vært kresen på NOE, og spiser i dag absolutt alt han får presentert.
Det har ingen hensikt å begynne før 6 måneder med fast føde, hvis barnet er normalvektig, og frem til 8 mnd, skal morsmelk være hovednæringen.![]()