Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari




Fikk første nov 18, og er gravid igjen på nytt nå. Vokste selv opp med et søsken 2 år yngre enn meg, ville ikke hatt det annerledes!Jeg fikk en gutt i februar 2019, vi prøver nå på en til, men kjenner jeg blir litt stresset! dere som har erfaring med to tette, kom med fordeler og ulemper![]()
Ulemper:
Sinnsyk heftig di første 1-2årene. To bleiebarn, barna sover gjerne på ulik tid (som vi si at du skjeldent får hvile), begge trenger hjelp med det meste (kle seg osv).
Er man ikke to om å bidra i denne fasen, tror jeg det blir nesten ulevelig. Vi hadde noen måneder hvor det ikke var ett eneste minutt av døgnet hvor begge barna sov samtidig.
fordeler:
Mer enn det jeg kan liste opp her! Det er fantastisk med to tette, og jeg er så sinnsykt glad for at vi valgte å gjøre det. Nå er mine barn snart 4 og 5,5. Det er så ubeskrivelig mye lettere å ha to barn i den alderen, enn ett. Man har ikke barnet rundt beina hele tiden, for dem har hverandre å leke med. Både ettermiddager, helger og ferier. Dem trenger selvfølgelig pauser fra hverandre, men det kan alikevel ikke sammenlignes med om vi bare hadde ett barn i den alderen. Hadde vi hatt eldstemann og ett mye yngre barn (f.eks baby), hadde vi vært helt utslitt av å måtte stimulere henne hele tiden osv. Vi leker selvfølgelig med barna! Men vi trenger ikke å være i aktiv lek fra morgen til kveld, fordi dem leker med hverandre.
Vanskelig å komme på alt og beskrive alt, men jeg er ufattelig glad for at vi hoppa i det og fikk tette.
Vel og merke har jeg en mann som bidrar enormt (han gjør faktisk mer enn meg med barna, pga min helse). Jeg vil ikke anbefale to tette om man er mye alene om å ta seg av barn og hus, slik som jeg ser mange damer er selv om dem har partner. Sitter partneren din mye i sofaen, er mye på jobb eller mye ute med kompiser - styr unna tette barn. Bidrar pratneren, så vil jeg si at å få to tette er helt fantastisk!