Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Jeg orker knapt én plate selv, og jeg er storspiser til vanligGulrot var ikke dumt nei. Eple hadde sikkert også vært godt..
Og det er jo ikke mange hjertene de spiser heller da hvis det er mer mat i det.
Mulig de har en egnet oppskrift, ikke vet jegSynes ofte hjembakte rundstykker blir så harde? Og med noen uten alle tenna spiser de så lite synes jeg...
Vi bakte brød i fjor i stedet pga det.
Ja vi må få satt selve feiringen også i fokus. Var første året med småbarnsavd i fjor, så har ikke fått gått oss skikkelig til på alle områder. Såpebobler var ikke dumt ;-)Vi hadde ofte grove vafler eller smoothie. Vi lagde også egne fruktkopper til barna, da ble det mer "stas" og de blir så fargerike![]()
Ellers er det jo enda viktigere å lage god stemning, vi gikk fra fokus på mat til fokus på lek. Såpebobler, glitterbånd og ballonger slår alltid ann![]()
Åja hehe, det er så mye regler og greier her og derHvilken type saft?
For de skal jo ikke ha kunstig søtning heller.
Er jo umulig å finne saft uten kunstig søtning eller sukker.
Kan jo lage selv av bær da, men er jo ikke godt uten noen form for søtning heller... Altfor surt![]()
Jo en god ide. Men ser med gru på å ha spyd til ungeneDere kan lage sånn fruktpinnsvin? Det pleier å være superstas. En halv vannmelon til kropp og fruktspyd til taggene med feks blåbær, jordbær, eple, appelsin, ananas osv.
Ellers ville jeg ikke anbefalt så mye vafler på småbarnsavdelingen mtp at det kladder seg veldig i halsen.
Jo en god ide. Men ser med gru på å ha spyd til ungene![]()
Ser for meg at det plutselig sitter i et øye![]()
Joda, enig i den.Jeg trodde at å feire bursdag i barnehagen med mat var skikkelig ut, men det ser dessverre ut til at det fortsatt praktiseres i mange barnehager.
Hvorfor ikke droppe den ekstra maten, som tar tid å lage og stjeler tiden fra barna, og heller gi ekstra oppmerksomhet til bursdagsbarnet? Hvorfor må vi alltid spise for å hygge oss?
Jeg har lyst til å lage en skattekiste i barnehagen jeg jobber i hvor man kan velge mellom aktiviteter man kan gjøre på bursdagen sin.
Ja det går jo an ;-)Vi hadde det hos oss og det gikk helt fint. Lot de plukke spydet selv og så tok vi av alle bitene og la på fatet![]()