IKM UKE 52

Samboern spurte etter en tier her om dagen og jeg sa :hvem er det som har mynt lissom …den tiern fikk han ikke :laughing002 Test tiern hehe blir spennende å se , hvis ikke så er tiern med meg i januar og :dance011hvordan er det med deg ? :Heartred
Jeg er 20 uker på vei i morgen så her går det unna. Men følger med på dere, er faktisk inne å ser hver morgen. Så spennende :nailbiting: :Heartblue
 
Takk. <3 Ja, nei, hadde ikke tenkt å drikke meg snydens. Har vel landet på at jeg ikke trenger å ha dårlig samvittighet hvis jeg skulle ta ett glass. Og det er ikke det at jeg MÅ heller, det er bare... Symbolsk på et vis.

Når har du IKM?
Ja forstår absolutt det, julen å tradisjoner :) Jeg har ikm 30/31 des, men jeg har en veldig lite "positiv" temp som ikke har steget noen ting.. så tror ikke det skjer noe her dessverre :(
 
2 DPO i dag, første test ryker 27. desember! Hatt mye murringer de siste dagene, men har null forhåpninger :hilarious:
Stresser ikke så mye med å bli gravid enda, jeg er på PP3 og tenker vi prøver i to PP'er til, før vi venter til høsten 2024 igjen med å fortsette.

Mine to er jo enda små, så nyter tiden med dem så mye jeg kan :Heartpink

Til dere andre med barn; hvor gamle er de?
Jeg har straks 13, straks 10, og 4,5 år :) Så de er greit fordelt utover :P Var veldig usikker på nr 4, men nå er ønsket veldig stort igjen <3
 
Jenter, hva skal jeg gjøre? Jeg har holdt forumaktiviteten på et minimum denne PP-en fordi jeg la merke til at alt gravidfokuset stresset meg fælt. Nå har jeg kommet meg helt til 9 DPO og blitt skjør helt av meg selv.

I dag så jeg en liten lyserød prikk i all utfloden på dopapiret. Har litt løs mage og er uhorvelig trøtt (men har ikke sovet godt på mange dager, så)... Får selvsagt forhåpninger, samtidig som jeg skjelver og kaldsvetter. Hver lutealfase har vært ulik, så det kan jo like gjerne være PMS.

Jeg har egentlig ikke tenkt å teste før IKM den 25., fordi jeg vil ikke få falske forhåpninger/sorger på grunn av kjemisk eller sen implantasjon, og jeg vil heller ikke være lei meg på julaften. Men... Bør jeg da i det hele tatt drikke rødvinsgløgg eller juleøl? Den ene siden av meg tenker: "Test på julaften, så vet du!" Den andre sier: "Vent. Du er ikke gravid før testen er positiv. Nyt julaften som om du ikke driver og prøver i det hele tatt, og ta gleden eller sorgen som den kommer første juledag."

Synspunkter?

Ser jeg ikke står på lista (skjønner at det glipper, altså!), så før meg gjerne opp. :)
Jeg tenker at du kan gå for alternativ 2 med god samvittighet. De fleste (de som ikke er på forum) tester ikke før 15DPO og «er ikke gravide» frem til det :Heartpink

Jeg prøvde lenge med nummer to og fant da ut at det var deprimerende å leve som en gravid samtidig som at jeg «aldri» ble gravid. Det tar noe tid før embryoet kobler seg på din nåværende næring uansett :Heartred
 
Jeg tester ut Ovitrelle av kroppen som ble satt for 9 dager siden. 2 sprøyter, vanligvis så er det ikke mye strek å se på slutten, men siden det er dobbeldose så er jeg usikker på om det tar lenger tid før den går ut? Testen i dag 7dpo ser jo sterkere ut :eek: Kan jo være konsentrasjonen på urinen også, men blir spennende i morgen, selv om jeg sikkert tester i kveld også:hilarious::D
 

Vedlegg

  • B41392B4-FCF1-4DDC-A38B-C0DCE9F393EC.jpeg
    B41392B4-FCF1-4DDC-A38B-C0DCE9F393EC.jpeg
    1,9 MB · Visninger: 104
Jeg er 20 uker på vei i morgen så her går det unna. Men følger med på dere, er faktisk inne å ser hver morgen. Så spennende :nailbiting: :Heartblue
Så hyggelig , kjenner at det året her har hvert hardt . Vi hadde termin 23 november med første ma . Så kjente litt på den . Nå vil jeg ikke ha flere ma hvertfall . Vil ha en sterk positiv strek :Heartred
 
Nå kjenner jeg det begynner å bli vanskelig her. Har ikke testet noe enda, men er nødt til å gå på do på gjestetoalettet. Går jeg på badet kommer det garantert til å ryke en test :hilarious: er ikke bare testetøs, jeg er jo avhengig :dead: misunner de som kan leve livet som ingenting i dpo land og ikke teste før ikm. Planen var å vente til julaften... men tviler på jeg har viljestyrke til å vente så lenge. :oops:
 

Vedlegg

  • IMG_5072.jpeg
    IMG_5072.jpeg
    1,6 MB · Visninger: 117
  • IMG_5008.jpeg
    IMG_5008.jpeg
    2 MB · Visninger: 111
  • IMG_4981.jpeg
    IMG_4981.jpeg
    1,3 MB · Visninger: 117
  • IMG_4960.jpeg
    IMG_4960.jpeg
    373,5 KB · Visninger: 113
  • IMG_4959.jpeg
    IMG_4959.jpeg
    363,2 KB · Visninger: 111
Nå kjenner jeg det begynner å bli vanskelig her. Har ikke testet noe enda, men er nødt til å gå på do på gjestetoalettet. Går jeg på badet kommer det garantert til å ryke en test :hilarious: er ikke bare testetøs, jeg er jo avhengig :dead: misunner de som kan leve livet som ingenting i dpo land og ikke teste før ikm. Planen var å vente til julaften... men tviler på jeg har viljestyrke til å vente så lenge. :oops:
Jeg skal også teste juleaften , det var tøft å tisse 8DPO tiss rett i dass . Jeg titta på testene i kurven , følte meg som en smug røyker eller noe haha jeg tar kanskje en 10DPO skylder på en juleøl eller noe eller lar være ….jeg er også super testtøs nesten litt hcg hore :smiley-ashamed005
 
Jeg har straks 13, straks 10, og 4,5 år :) Så de er greit fordelt utover :p Var veldig usikker på nr 4, men nå er ønsket veldig stort igjen <3
Førstemann blir 3 år i mars, andremann er 7 mnd gammel :Heartred
@Turnusmammaen Så koselig at du også har små! Ble gravid med nr. 2 da eldste var 6 mnd., det var en opplevelse det også :hilarious:

@Hermine84 Da er du jo en godt erfaren mamma! Spenstig med 4 :D Har selv 4 yngre søstre, veldig glad for det i voksen alder.
 
Så hyggelig , kjenner at det året her har hvert hardt . Vi hadde termin 23 november med første ma . Så kjente litt på den . Nå vil jeg ikke ha flere ma hvertfall . Vil ha en sterk positiv strek :Heartred
Tøff den prøve tiden og det å ikke vite når det treffer!! Det tok 2,5 måned fra mannen refertiliserte til jeg hadde positiv graviditetstest. Det er ikke sååå lenge, men før det tok en evighet!! Spesielt tid fra el til ikm. Fra mens til el slappet jeg mer av.
 
Svir av en test imorgen, kun 7-8 dpo, men må se om det er noe der før vi drar på juleferie :wtf: :wtf: Mulig alt for tidlig, men får se da.
 
Hater å få forhåpninger, men har mensenlignende kramper, kvalm av og på. Får aldri mensensmerter før dagen før IKM, og jeg er bare 2 DPO i dag.

Egget er jo fremdeles i egglederen, så vet at det uansett ikke er pga babyhormoner. Hater at man er så obs på alle kroppslige tegn før IKM i prøveperioder :sorry:
 
Vurderer test i morgen, hadde EL. 11.-13. des. Så blir 9-11 dpo, er det noen vits?
 
Back
Topp