Jeg husker ikke helt.
Vi hadde akkurat begynt å skifte bleie og la ham være oppe alene, så fikk vi nr 2. Da var han 2,5 år gammel. Vi hadde åpen dør og sov ikke da
Men med ny baby måtte vi jo opp. Hun likte ikke å være oppe uten ham, men vi flyttet hit når de var 4 og 1,5, og da sto vi fortsatt opp med henne, men de sto i alle fall opp selv de to før vi fikk minste. Da var de nesten 5 og drøyt 7. Nå er jo yngste 4,5 hun blir 5 til jul, og står jo fint opp selv, men må ha hjelp på do om hun gjør mer enn å tisse (må øve der, neste år er det skole) men, siden hun alltid er innom her, vekker hun meg når hun står opp. Det hender hun kommer 2, og sover videre her. Eller kommer 6 og koser til hun står opp. Men hun er innom. Mannen sovner igjen, jeg våkner.
Nå er alle tre oppe. Mellomste kom og da hun var sulten. Ta frukt, sa jeg.
Da kommer minstemor ned. Mamma, jeg må ha hjelp. Jeg skal ha klementin, men storesøster er elendig på å skrelle den for hun har så korte negler!