Yoghurt

Blir sprett eller safari, men de er ikke så veldig glad i yoghurt, merkelig nok.

Gutten på to er mer glad i å smake når jeg kommer med skyr eller gresk yoghurt :)
 
Spiser sjeldent yoghurt men det blir en del melk siden han spiser havregryn til frokost og kvelds.
 
E da restriksjona på melk og no?? Hjelpes!

Her får ho H-melk til brødmåltidene, men drikke sjelden meir enn 1/2 glass pr måltid.
I vekene får ho stort sett ein youghurt enten som dessert etter middag, eller før ho legge seg.
I helgene kan da plutselig bli 2-3 på ein dag, men då ofta med gryn eller kornblanding i, så da blir et heilt måltid, eller uten som dessert :)
Kjøpe Sprett og Safari, av og til drikkeyoughurt. Men ho kan lika godt få ein vanlig youghurt frå Tine eller First Price ;)
 
Er ikke akkurat restriksjoner, men som med alt annet skal det gis med måte. ;) Som med oss voksne skal barn ha et variert kosthold. Yoghurt er det også sukker i, så da skal unger helst ikke peise i seg det hele dagen, satt på spissen. ;)
 
Tenker ikke så mye over det nei.
De får enten sprett eller de vanlige små fra tine :)

Er uhyre sjeldent de får youghert da. De vill heller ha biola å det får de ett glass av til Helge frokosten. Så drikkes det ekstra lett eller lett melk hjemme.

Syntes det blir litt mye hysteri egentlig :)
 
Hun får den yoghurten vi har. Hun er også veldig glad i cottage Cheese og får det når vi har det.

Nestle sin yoghurter får hun også en gang i ny og ne. Hun elsker klemmeposer :)
 
Btw gir yoghurt fra nestle også. Den er helt uten sukker, med banan og pære som søtning
 
Maks èn yoghurt per dag, og helst ikke hver dag heller.
Vi er obs på sukkerinnhold, og ønsker ikke at de spiser yoghurt som "hoved"måltid...

Sign denne. Vesla får yoghurt som avsluting til et måltid, hvis hun spiser dårlig til lunsj f.eks tilby jeg henne noe ekstra som en banan, druer, gulerot eller kanskje en yoghurt :)
Hun får 2 glass lett melk om dagen til frokost og lunsj :)
Safari pleier jeg å kjøpe.
 
No i desse tider der han får 3 jeksler og ei tann går det ein del yoghurt. Da går det i 0,0% yoplait med havregryn i.
 
Sprett eller safari stort sett :-) syns det holder med en om dagen. Minste er ikke veldig glad i kumelk enda, men eldste kan godt ta noen glass i løpet av dagen :-)
 
Hender hun spiser 2 på en dag men det er ofte 3 uker mellom hver gang vi kjøper.. får det som lunch/mellom måltid og ofte med havregryn i!
 
Back
Topp