Urinveisinfeksjon?

Juliette

Forumet er livet
Ups...har jeg det?[8|]
 
Tok inn posten i tolv tiden i formiddag, men fikk en tlf og litt annet skjedde, så glemte helt å åpne den..
 
Så la jeg meg til å sove i natt, men fikk ikke sove, måtte på do osv. Og det var da jeg kom på at oj, posten min, den har jeg ikke åpnet!
 
Så jeg åpner brevet fra legen min, og der står det følgende:
 
Urinprøven din viste oppvekst av bakterier, som behandles fordi du nærmer deg termn. Vedlegger resept.
 
Vennlig hilsen
legen..
 
På resepten står det:
 
SELEXID Tab 200 mg
1 tabl 3 g daglig i 1 uke. Tas med rikelig med væske og gjerne til måltid. Mot urinveisinfeksjon
 
Så da lurer jeg på om det betyr jeg har urinveisinfeksjon, eller om jeg bare står i fare for å få det? Noen som kan hjelpe?
 
Supert at jeg leste dette midt på nattestid...lett å sove nå da..[:-]
 
ORIGINAL: Line84

Siden du har en oppvekst av bakterier i urinen, så har du nok urinveisinfeksjon[:(]

God bedring[:)]

 
Usj[:(] Hadde et lite håp om at det bare var bakterier på gang som kunne lede til urinveisinfeksjon om det ikke ble behandlet nå. Og at siden jeg snart har termin, så ville de unngå at jeg fikk det...Men men..det var litt kjedelig rett før termin, da. Ja ja, intent å gjøre med[:)]Takk for svar og god natt!
 
Back
Topp