Tvinner tommeltotter

Lena

Gift med forumet
Himmelbarn
Jeg sitter her og tvinner tommeltotter så det holder, og har lyst til å skrike ut at jeg er gravid!!
For, for ca 3 uker siden så fikk jeg all verdens av symptomer på at noe var på gang, først et skikkelig stikk i magen som gjorde at jeg krøket meg sammen, etter fulgt med to til utover dagen, så våknet jeg opp og badet i senga av svette, og underlivet føltes hoven ut, så kom kvalme, svimmelhet, men jo nærmere ikm jeg kom jo mindre symptomer fikk jeg. Kom hjem fra jobb (jobber offshore) tok test, og den var negativ, og på to dagers overtid begynte jeg å spotte, blødde så med klumper et par dager og over til spotting. Så da tenkte jeg for meg selv at ja, da var det enda en SA i rekken av føere. Tenkte som så at det var bare å fortsette å prøve. Så fikk jeg en ekstra tur offshore, men da jeg sluttet å blø så fortsatte mensmertene. Ja vel.... og dager hvor jeg har vært sliten har jeg vært små kvalm og kan bli kvalm hvis jeg må jobbe veldig fysisk, så begynte lukte sansen å bli sterkere. Og det er ikke mange godlukter her ute skal jeg love. Så begynte så klart pupene å bli ømmere og ømmere... Så da faller jo så klart tanken ditt hen at jeg er gravid, at jeg ble lurt da jeg blødde sist. Har også lest at det ikke er unomralt å bli gravid med to, og så mister man det ene, og at det er derfor mange blør før uke 12, men at det ikke skader fosteret.

Så nå sitter jeg her da og tvinner tommeltotter til hjemreisen for å endelig å kunne teste meg igjen... Å gud som hode spinner av tanker... Er jeg gravid så har jeg termin 3 november altså 6 +2. Er jeg ikke gravid så må det være noe riv ruskende galt med kroppen. Uansett så blir det å bestille time hos GY når jeg kommer hjem, for har hatt tre tidlige SA'er med samboeren, men har også 2 SA fra før, så de vil i hvert fall at jeg skal bli oppfulgt.

Og ja, her om dagen så smakte ikke bacon noe godt lenger :( Er normalt sett det jeg spiser til frokost her ute, egg og bacon siden magen ikke er så glad i kornprodukter og meieriprodukter. Vil hjem og få det bekreftet nå, og melde meg skikkelig inn i november termin listen :D

Beklager lang post, bare måtte få ut litt tanker og frustrasjon :)
 
Lykke til med testing når du kommer hjem! Håper resultatet blir at du melder deg inn her etterpå :)
 
Takk LilleMy :) Håper det jeg også :)
Kommer hjem sent onsdags kveld, så blir vel test både da og torsdags morgen :)
 
Vil tro det blir en ganske langt ventetid frem til onsdag :/ Jeg syns tiden går ufattelig sent nå, skulle ønske vi kunne hoppe 3 mnd frem i tid. :)
 
Oj! Spennende :) lykke til med testing, håper du får en kjempe positiv test :D
 
Takk Bobbelur :) :)

Å ja, dagene har gått så sakte til nå atte. Er vel derfor jeg føler meg mer og mer tullerusk. Trøsten er jo at jeg allerede har gjort unna 12 dager her ute, så di siste dagene før onsdagene skal jeg nok klare å over leve, selv om jeg blir mer og mer utolmodig :)

Bare håper at det er en spire (kan ikke forstå noe annet), og som du sier LilleMy at disse dagene til 12 uker forsvinner fort. Tror ikke jeg vil føle meg trygg før det, selv om jeg alltid har hatt SA uke 4-5.
Skulle det ikke være noe må jeg virkelig ta en reality sjekk!!

:)
 
Så spennende, krysser fingrene for positiv test når du kommer hjem. Jeg kan skrive under på at man kan blø såpass at man tror mensen har kommet. Tror jeg blødde i 3 dager sist og jeg var overbevist om at det hadde gått galt. Men graviditets symtomene ga seg ikke og først flere dager etter det jeg trodde var mensen testet jeg positiv.
 
Takk Mailla86 :)
 
Takk Butterfly! Det var godt å høre, gir meg litt mer håp om at testen er positiv når jeg kommer hjem ;) Skal love at jeg aldri kommer til å reise offshore igjen uten å ta med meg tester!
 
Lykke til med test da du kommer deg hjem :)
 
Hvisker GRATULERER jeg...
 
Takk takk! krysser alt det jeg kan krysse nå :D
Og nå er det ikke lenge igjen til jeg kan komme hjem for sjekke :D
Kun en dag til, så er onsdagen her og hjemreisen, og hjemme ligger det masse strimler og venter på meg for å bli testet :D
Skal komme med en oppdattering på hovrdan det gikk :)
 
Lykke til!
 
Da har dagen komme hvor jeg kommer meg hjem :D Men er ikke hjemme før 22 tia i kveld, så kommer med en oppdattering i morgen tidlig :)
 
Lykke til :)
 
Back
Topp