Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari


verdens beste julegave
håper alt er bra med deg og lille etter styrtfødsel, er ikke bare bare det, rart at hun jordmora ikke ville ta deg inn med én gang når du har historie med styrtfødsel men glad for at du rakk det

Håper alt går som bra som det kan gå med alle!Ja! Var din andre fødsel også rask?Gratulerer så myeSkal lære av det om det blir en tredjemann her og stå på krava og kommoden til sykehuset litt kjappere! Godt du kom fram i tide og fikk en liten halvtime der før han kom ut
![]()
Tja, egentlig like kjapp som første fødselen, ca 6t ellern fra første tegn. Men lot meg overtale begge ganger til å ha is i magen og bli hjemme. Første kom jeg inn med 8cm, og fødte en time etterpå, denne frøkna var på vei ut i det vi kom til sykehuset. Var ute med en gang en jordmor ga meg klarsignal om å følge behovet for å presseJa! Var din andre fødsel også rask?
Følte du tredjemann var en luring, eller gikk det litt som forventet?Heftig å ha 8 cm ved ankomst! Og bra nr. 2 ikke datt ut mellom beina på deg, haha. For noen raketter. Har dere tenkt på flere eller er det greit med to?Tja, egentlig like kjapp som første fødselen, ca 6t ellern fra første tegn. Men lot meg overtale begge ganger til å ha is i magen og bli hjemme. Første kom jeg inn med 8cm, og fødte en time etterpå, denne frøkna var på vei ut i det vi kom til sykehuset. Var ute med en gang en jordmor ga meg klarsignal om å følge behovet for å presseFølte du tredjemann var en luring, eller gikk det litt som forventet?
Haha, ja, mannen syns det har vært litt vell nære på begge gangene. Jeg har vært såpass i fødeboble, så har egentlig gått greit for min delHeftig å ha 8 cm ved ankomst! Og bra nr. 2 ikke datt ut mellom beina på deg, haha. For noen raketter. Har dere tenkt på flere eller er det greit med to?
Han her var en luring i den grad at vi var på sykehuset med falsk alarm en uke før termin. Lå over natta og alt. Deretter lot han vente på seg. Han kom en dag etter termin, og jeg har ikke gått over før. Men jeg var jo forberedt på ny styrtfødsel, selv om flere mente det ikke ville bli det. Glad jeg stolte på - bokstavelig talt - magefølelsen. En luring som kom på forventet vis, tror jeg vi kan si!
Vært heldig da, jordmor på helsestasjonen sa at om vannet mitt hadde gått så hadde hu kommet, da går det visst ikke å holde igjen lengre. Glad fødselen ikke har startet med vannavgang, for å si det sånn
Du, jeg koser meg så utrolig i babybobla og med eldre søsken å styre med. Sådenne delen opplever jeg gjerne en gang til, men mer usikker på om jeg orker en til kroppslig reset og utmattelse med graviditet i ni måneder. Så vi får se hva vi føler om ett-to år Fått noen følelse på hva dere syns om trebarnslivet enda?
Syns det er så rart at de ikke forventer styrtfødsel på nytt, sannsynligheten for det øker jo betraktelig når man har hatt det tidligere?Haha, bra jordmor å ha på hurtigringelista! Skjønner hva du mener. Hadde det ikke vært for selve graviditeten kunne jeg hatt tusen unger.Haha, ja, mannen syns det har vært litt vell nære på begge gangene. Jeg har vært såpass i fødeboble, så har egentlig gått greit for min delVært heldig da, jordmor på helsestasjonen sa at om vannet mitt hadde gått så hadde hu kommet, da går det visst ikke å holde igjen lengre. Glad fødselen ikke har startet med vannavgang, for å si det sånn
Du, jeg koser meg så utrolig i babybobla og med eldre søsken å styre med. Sådenne delen opplever jeg gjerne en gang til, men mer usikker på om jeg orker en til kroppslig reset og utmattelse med graviditet i ni måneder. Så vi får se hva vi føler om ett-to år Fått noen følelse på hva dere syns om trebarnslivet enda?
Haha, jammen, da stemte det jo litt da. En liten luringSyns det er så rart at de ikke forventer styrtfødsel på nytt, sannsynligheten for det øker jo betraktelig når man har hatt det tidligere?
Tror trebarnslivet blir ganske likt livet med to. Bare litt ekstra å passe på i starten siden de to andre er så små. Det blir lettere så fort baby kan gå mer enn et kvarter uten pupp.Jaa, ammingen I starten er litt hemmende. Blir nok et herlig lite kaosHaha, bra jordmor å ha på hurtigringelista! Skjønner hva du mener. Hadde det ikke vært for selve graviditeten kunne jeg hatt tusen unger.Tror trebarnslivet blir ganske likt livet med to. Bare litt ekstra å passe på i starten siden de to andre er så små. Det blir lettere så fort baby kan gå mer enn et kvarter uten pupp.
Ja, men en del mente at det ikke var mer sannsynlig enn ellers siden forrige ble igangsatt. Jeg tenkte at nå som kroppen min vet at det går an, så gjør den det nok igjen. Og det gjorde den jo. Jordmor på helsestasjonen var heldigvis enig, da. Mest hun jeg ringte på føden som var vrang.
Enig med du ang antall unger, kunne hatt så mange flere unge rom jeg bare slapp å være gravid 

Kom inn nå først, men gratulerer så mye med gutten! Godt du stod på ditt og fikk komme inn på sykehuset, merkelig at de var så "vanskelig", de burde jo vite at mamma alltid har rett! (og med tidligere styrtfødsel er det dumt å ta noen sjanser!).Min fødsel
Kjønn: Gutt
Født: 5.12.2025
Uke+dag: 40+4
Forløsningsmetode: Vaginal
Smertelindring: Ingen. Prøvde litt lystgass, men merket ingenting.
Annet du ønsker å fortelle: Kl. 17.52 var jeg litt kvalm, men det gikk over, så ca. 19.15 tippet jeg nok en falsk alarm. La meg likevel for å hvile, bare i tilfelle. Kl. 20.04 kom første rie. Var ikke i tvil og tilkalte barnevakt. Allerede 20.09 ringte jeg føden første gang. Jordmora begynte å diskutere og mente at tidligere styrtfødsel ikke var noen garanti for at det gikk så fort igjen, og ba meg ringe tilbake senere. Jeg ble irritert og viste det tydelig. Ringte tilbake 20.36. "Ja, da virker det som du vil komme nå," sa samme kjerringa. EH, JA. Aner ikke når vi kom oss inn på sykehuset, kanskje kl. 21.10. Ble kjørt på båre til fødestua. Ble konstatert 5 cm åpning. Kort tid etter gikk vannet. "Følg instinktene!" sa jordmor. Var ikke tid til å styre noe som helst. Kl. 21.51 var han ute.
Vi er hjemme igjen og alt er bra! <3