Jobber i bhg og jeg anbefaler absolutt gode sandaler som sitter godt på foten om dere vil bruke noe. Da puster også en varm fot. Det er anbefalt for små barn og gå uten. Selv bruker jeg gode sandaler, mest fordi jeg synes det kan være litt ekkelt på gulvet noen ganger. Smuler, ganga kan være våt i av/på kledning. Mine barn bruker ingenting, men de har tilbud om å bruke sånne sokker. (Men de kan fort bli klamme om de er varme på føttene)
Ser veeldig mange som bruker crocs. Anbefaler ikke!!! Ikke er de bra for foten og min erfaring er at de er på ca 5 minutter før de er av, og noen andre låner dem. I tillegg bruker foreldrene laang tid på å lete etter begge på slutten av dagen, av samme grunn som skrevet før.
I forhold til brannfare: For min del tenker jeg at vi alltid har forhåndsvarslet øvelser (i alle fall på liten avd). Da tar vi på sko og er klar til å gå ut. Dette fordi noen barn blir veldig redde den høye lyden.
Skulle det bli en reell brann en dag er ikke manglende sko det størse problemet. (Joda, om det er -15 grader er det et problem, men da må vi jo ordne dette på beste måte. Bære de som ikke har tøfler, gå rett bort til naboen for å oppholde oss inne.