Strikkerne kan få ha strikketråden sin for seg selv. Er det noen andre her inne som syr? Har dere begynt på noen babyprosjekter ennå?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Har ikke begynt enda, men kommer til å sy slik jeg har gjort til de to storesøsknene. Har sydd blant annet kjoler, bukser, dynetrekk og jumpsuits. Super koselig med unike babyplagg og babytilbehør. Har du begynt å sy noe enda? Takk for inspirasjon! Jeg falt pladask for det settet med maritimt tema. Husker du hvor stoffet er fra?Midt-i-blinken-tråd for meg! Kan bare å hekle babysokker jeg, men jeg har sydd masse til nevøen min, og nå håper jeg at jeg i løpet av de neste månedene har nok ork til å sy til blåbæra (foreløbig kallenavn). Babynest (aldri igjen), sengeslange, sparkebukser, fleecedresser, t-skjorter og bukser med dobbel ribb som kan brettes til shorts. Mesteparten av klærne er fra Brindille & Twig. Håper også jeg får til sy noen jerseykjoler og lignende til meg selv når magen vokser.
Juni i Trondheim er jo mildt sagt ustabilt, så kan finne på å trenge både ull og shorts til å begynne med.
Legger ved noen bilder som inspo. Den kjolen jeg har på er så comfy, så tenker det må være fint gravid-tøy. Dersom jeg syns det er OK at det strammer litt over magen da, det vet jeg ikke ennå. Jeg kan prøve å finne ut mønstrene om noen vil ha det![]()
Det er fra Klar, Ferdig, Sy i Trondheim, men jeg husker dessverre ikke produsenten.Takk for inspirasjon! Jeg falt pladask for det settet med maritimt tema. Husker du hvor stoffet er fra?
Holder med deg på aldri igjen babynest. Det er noe av det mest pinefulle jeg har begitt meg ut på symessig.
Nei, har ikke blitt gravidklær, men har kjøpt inn til å sy ullskjørt og ullkåpeDet høres midt i blinken ut!
Har du sydd noe gravidtøy i de to forrige svangerskapene?

Da får jeg heller dra på jakt etter noe lignende. Er vestlending selv, så deler interessen for det maritime!Det er fra Klar, Ferdig, Sy i Trondheim, men jeg husker dessverre ikke produsenten.
Finner noe info med Google Lens da, det heter "Maritime Summer" og ser ut til å+ være tysk: https://www.moderegine.at/onlineshop/bio-kinderkollektion-maritime-summer/ Det er noen år siden, så tviler på at du finner det. Kanskje jeg har en rest, men kjøpte ganske lite mener jeg.
Jeg er fra inni en fjord på vestlandet, Samboer er fra havgapet - så om det blir en gutt så venter det nok noe maritimt her også. Og så passer det så godt om sommeren.
Det høres så deilig ut!Nei, har ikke blitt gravidklær, men har kjøpt inn til å sy ullskjørt og ullkåpe![]()
Enig i det. Tror det blir fantastisk når det er ferdig. Ull er gull!Det høres så deilig ut!