syste på nyrene

tipp

Forumet er livet
Noen som vet hva det innebærer??
 
Min farmor havnet på haukeland i går. Hun har enormt høy crp(betennelse i kroppen) Får multiantibiotoka. Også har hun syster på nyrene.
 
Noen som kan fortelle meg hva som feiler henne?? Blir litt redd[:(]
 
Bare forsvant systen da?Etter du hadde født, eller har du det ennå?
 
Har ikke hørt noe mer idag. Skulle visst ta noen prøver imorgen.Også min far er sjømann og han er ikke hjemme. Han er nede med Panama kanalen. Menså lenge dt ikk er dødelig, så er jo det bra
 
Dette står på wikipedia:
 
 
En Cyste (gr. kyrtos = blære, sekk) er en lukket vevslomme eller sekk med et eller flere rom, avgrenset av en klart definert kapsel, som inneholder væske eller halvflytende materiale. Som regel dreier det seg om en unormal vevsstruktur som skyldes tilstopning av utførselsganger, unormal utvikling av et organ eller [link=http://no.wikipedia.org/wiki/Parasitt]parasittinfeksjon[/link]. Omliggende vev kan ta skade av en cyste på grunn av volumeffekt, og enkelte cyster (f.eks. [link=http://no.wikipedia.org/wiki/Eggstokk]eggstokkcyster[/link]) kan være smertefulle.
Man skiller mellom ekte cyster som er omgitt av [link=http://no.wikipedia.org/wiki/Epitel]epitel[/link] og pseudocyster som er omgitt av [link=http://no.wikipedia.org/wiki/Bindevev]bindevev[/link]. En tredje gruppe omfatter hudcyster som [link=http://no.wikipedia.org/w/index.php?title=Talgkjertel&action=edit]talgkjertel[/link]-, follikkel- og epitelcyster (bl.a. aterom).
 
 
Tror ikke du trenger å bekymre deg.
 
Back
Topp