Dialekt da, men når folk sier sopin og matin . Da grøsser jeg! Sier sulten , for det heter det! (Trønder
)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Haaaater ordet (er det dialekt kanskje?) MAULE
Grøss!
Takk. Kunne nesten føle seg truffet her. Hehe. Er fra Østlandet men bondelandet så har ganske mange ord. Vi sier faktisk unga, ungene, guttungen, jentungen osv. Men ett ord som kan irritere meg som til å med er fra min egen dialekt (som jeg ikke har brukt siden jeg var liten) er ama. Hvorfor skal det brukes det hele tiden? Jeg skjønner jo ikke hva det egentlig er ett ord for selv om jeg er født på Lillehammer. Det blir brukt så rart.Jeg har ikke dialekt! Mer en østlandsk av et slag.
Men jeg syntes det er sjarmerende med disse "Harry" ordene som dere sier.. Ja til mer dialekt! Syntes det er styggere med de som prater så rent/riktig at det blir unaturlig og stivt.
Et ord jeg ikke liker må være fitte.
Det var ett kjæle ord en gang i tiden. Man kalte kona si kjerring og mannen sin gubbe. Det har desverre blitt ødelagt som ett stygt ord.Jeg hater ordet kjerring!
Liker heller ikke ordet fitte eller banneord generelt, spesielt hvis folk banner mye når de snakker, kjenner jeg blir skikkelig irritert..
Jeg hater ordet kjerring!
Liker heller ikke ordet fitte eller banneord generelt, spesielt hvis folk banner mye når de snakker, kjenner jeg blir skikkelig irritert..
Hehe, skjønnerAt andre kaller sine det gjør meg ingenting. Men jeg får noia om noen kaller meg detBare så det er sagt
![]()
Synes mange bruker det helt IT av sammenheng, og at det blir litt "misbrukt" (som også er et ord jeg ikke liker)Det er to forskjellige ting. Er tips kan man ha hørt av andre, ikke prøvd selv og bare videreformidler. Å skrive hva man selv har fått erfare er noe annet. Slett ikke veslevoksent, et helt normalt ord. Med en helt annen betydning enn tips.
Jeg vet betydning og det går greit når eldre menn omtaler kona for det og da gjerne med trykk på en lang æ. Men kjerring har gjerne fått en negativ betydning også nå og synes det blir brukt i en mindre koselig kontekst nå av yngre menn...kjerring liker jeg godt da det alltid har blitt brukt som konens klenge navn i vår familie, men ikke i begynnelsen før bestefar forklarte ordet var jeg ikke no glad i det;
Hun er det "kjæreste" (Kjær)jeg har og hun er bare min (ing) så kjærring;P
Jeg vet betydning og det går greit når eldre menn omtaler kona for det og da gjerne med trykk på en lang æ. Men kjerring har gjerne fått en negativ betydning også nå og synes det blir brukt i en mindre koselig kontekst nå av yngre menn...
Hihi ;phaha, det uttrykket har jeg ikke hørt på mange år![]()
Vet ikke en god måte og forklare. Men maule skinke feks - spise skinke rett fra pakkenhva betyr Maule? hakke hørt det før;P
Jeg liker heller ikke når folk skal kalle ungene engler og prinser og prinsesser. Vanlige barn er ikke det! Barn i kongefamilie og døde barn er det, så det så.Liker heller ikke når svigers kaller frøkna engel, hun er ingen engel hun er et levende barn![]()