streptokokker

MaRtE:)

Gift med forumet
noen som har sjekka seg for streptokokker?? eller hørt med lege/jordmor om det??
 
Da jeg var til legen sist så spurte jeg litt om det og hun nevnte noe om at urinen hadde blitt dyrket og da hadde det blitt oppdaget hvis jeg hadde det. Og hun sa noe om at de som er plaget med mye urinveisinfeksjon under svangerskapet kunne være bærer av den bakterien...Var noe annet hun nevnte også men nå husker jeg jammen ikke..(litt kortidshukommelse om dagen..[:D].)
 
Snakket med jordmor om det i dag. Var ikke noe å bekryme seg for hvis ikke man hadde urinsveisinfeskjon. Hun mente det hadde blitt blåst opp i media og at man ikke burde bekymre seg. Jeg ble veldig betrygget av det hun fortalte og tror ikke det er nødvendig å teste seg, så lenge alt har vært i orden med urinen.
 
Ja, jordmor sa også det at selvom man ble teste/behandlet i uke 32 feks, så kunne det fortsatt være der ved fødsel.
 
Det høres beroliggende ut, men likevell jeg forlanger å bli testet. Jeg virker nok hysterisk, men det er jeg ikke. Vil være på den sikre siden.
 
Back
Topp