Sko/sandal til barnehage

Myke skinntøfler.

På småbarn hos oss er det ikke lov med hard såle på tøflene. Fort gjort å tråkke noen som kryper på fingrene, og harde såler blir fort vondt.
 
Vi har kun brukt tynne skinntøfler. Jobber på småbarnsavdeling og si at det er veldig kjekt for de so. Har skinntøfler da når de tråkker noen på hånda så gjør det ikke fullt så vondt for de andre som har blitt tråkket på heller. Opplever ofte de som har ulltøffler/ tette sko og sånt blir varme på beina at de ikke vil gå med de på. Med skinntøfflene så bevarer jo fortsatt barnet kontakten med gulvet som de merker selv men gjør at de ikke sklir slik som de som bare har sokker gjør.
 
Lillingen på snart to har bare slike sokker med skinnsåle. Kjøpt på obs til 69. Funker gull :-)
 
Pedleder på småbarns avd + en toåring selv og her går det i skinntøfler. Jeg opplever at selv om tøfler i ulik type med hard såle ikke fungerer til de minste. De faller av og barna tar de selv av og får de ikke på igjen. Tøfle/sokker med såle vatiantene er myke og holder seg på foten. Lett bevegelse og ikke klumpete. Min erfaring iallefall..
 
Back
Topp