Skambeinet

Flykua

Betatt av forumet
Hei jenter
Når flytter embryoet/fosteret over skambeinet? 
 
D lure æ å på :) Trur d e individuelt å :) Livmora flytte sæ over i uke 12....:)
 
Blir spennende å se! 
Gleder meg til jeg har en gravidmage å vise frem :) 
 
Har aldri skjønt det der, jeg...Mulig jeg er rar, men skambeinet mitt sitter så lavt, at det er jo ikke plass til noe nedenfor det? Innenfor det er jo bare skjeden, livmora må jo ligge høyere opp?
 
Livmora "kommer opp" av bekkenet rundt uke 12 men som alt annet så er det jo variasjoner fra kropp til kropp. Det er vel først da man kan høre hjertelyden utenfra mener jeg.
 
Skjeden går jo mer bakover enn oppover egentlig, mens den stakkars urinblære virkelig kommer i klinsj. Men tror livmora begynner å komme over omtrent nå, for min del. Jeg har forøvrig kjøpt meg mammaleggings i dag, og det er så deilig! d
 
Har tenkt å sende sambo opp på loftet for å finne gravidklær, men foreløbig går det i tights, og slakke bukser her. Den minste stramming fremmer kvalmen! :/
 
Back
Topp