Ryggen

Lillemor89

Blir kjent med forumet
Blir så utrolig sliten i ryggen av å være på jobb! Jobber på et sykehjem, blir en del løft (selv om jeg prøver å være flink å unngå det), bøying og masse gåing. Og lite pauser :po_O Noen ganger når beboere ringer på alarmen er det nesten sånn at jeg ikke vil gå fordi jeg trenger å sette meg ned for å hvile ryggen, men går jo selvfølgelig selv om jeg egentlig vil hvile litt ;) er veldig travelt, så ikke alltid det er tid til å ta pause i løpet av dagen. Det kjennes ut som jeg er stiv ca midt på ryggen, og veldig sliten i nedre del av ryggen/korsryggen. Kjenner ikke noe i øvre del av ryggen. Når jeg kommer hjem er det såå godt å legge seg ned på gulvet for å strekke ryggen på hardt underlag. Kjenner ikke noe nedenfor korsryggen, så går ut fra at det ikke har noe med bekkenet å gjøre :) Har enkelte dager tidligere (før jeg ble gravid) også blitt sliten i ryggen, men ikke på langt nær så sliten som jeg blir nå. Er redd for at det skal bli verre :( Flere som har det sånn? Noen tips for hva som kan gjøre det bedre?
 
Høyres ganske likt ut so eg har da.. Nettså øm i korsryggen.. Blir verre når eg går,og hjelpe å ligga på ryggen. Eg e no sjukemeldt og ska innom te sjekk hos kiropraktor snart. Legen visste ikkje ka da kunne vera, ikkje nåke med bekkenet vertfall so ho merka sist.. Men du bør ta deg ei stripa te legen so h*n får sjekka da.. :-) ikkje nåke digg å gå rondt me konstant ryggvondt vertfall,so eg håpe da roe seg ner ettekvart!.. :-P

Sent from my D5503 using BV Forum mobile app
 
Tenker du skulle hatt en sykemelding, gjerne gradert, så du fikk ett par dagers pause i uka. Viktig å ta vare på ryggen og med større mage så endrer kroppen måten den støtter opp på og bruker mere rygg fordi magemusklene ikke virker like godt som de pleier.
 
Delvis sykemelding / tilrettelagt arbeid høres fornuftig ut. Snakk med sjefen hva som kan være aktuelt for deg :) sliter mye med korsryggen selv, jeg, men i jobben min kan jeg velge å sitte eller stå i perioder :)


❤️❤️
Storesøster født september-2008
Lillebror ventes 16.januar-2015
 
Back
Topp