Rape

Leelu

Elsker forumet
Jeg synes det der vanskelig å få min lille til å rape etter og under måltid.
Blant annet fordi hun har en tendens til å sovne etter maten.
Noen som han noen lure tips??
 
Jeg spurte helsesøster om det der, og hun sa at hvis babyen ikke hadde behov for å rape, så var det ikke sikkert det var nødvendig. Her skjer det samme, frøkna sovner ved puppen.. Helsesøster sa at det er helt i orden å bare la dem sove da, da har de nok ikke særlig mye luft i magen.
 
Det var godt å høre. Her prøver jeg å få han til å rape på dagtid, men er mer sløv på natten. Har han sovnet legger jeg han rett ned i sengen, eller jeg tar han 1 minutt på ryggen. Har han ikke rapt da så legger jeg han i sengen for det.
 
Her har vi det samme problemet! Ofte vanskelig å få han til å rape! Babyene kan sovne for at lufta i magen gir dem metthetsfølelse. Men er ikke alltid dem har behov for å rape. Hvis babyen våkner igjen etter en stund og sover urolig så er det somregel luft som skulle vært oppe. Jeg pleier å "sette" han på låret mitt med ansiktet mot meg mens jeg klapper han på ryggen, hender det lurer rapen ut. Holder han med en hånd og dunker lett med den andre.
 
Her har vi det samme problemet! Ofte vanskelig å få han til å rape! Babyene kan sovne for at lufta i magen gir dem metthetsfølelse. Men er ikke alltid dem har behov for å rape. Hvis babyen våkner igjen etter en stund og sover urolig så er det somregel luft som skulle vært oppe. Jeg pleier å "sette" han på låret mitt med ansiktet mot meg mens jeg klapper han på ryggen, hender det lurer rapen ut. Holder han med en hånd og dunker lett med den andre.
 
sliter selv med det samme.. og føler det er fordi hun begynner å kave å strekker seg etter hun har spist,, og da føler jeg at hun driver å presser dt nedover i magen isdedenfor opp.. så noen ganger når hun kaver litt så går jeg litt med henne og holder henne opp mot meg og da kommer det noen ganger ellers så er det å slenge henne opp på skulderen.. gir opp etter en stund hvis hun ikke raper... men guu så hærligt det er å hørre hun rape... da kjenner jeg en lettelse inni meg hehe
 
Jeg synes heller ikke det er så lett.å få ham til å rape. Han sliter nok litt med luft i magen og det kan komme noen sprutgulper og en kjemperap lenge etterpå. Men det er sjelden nå, det ser ut som det har gått seg til og han svelger ikke så mye luft når han spiser lenger.

Jeg jobber lite med det på natta siden det ikke har vært noe problem med gulp eller urolig søvn pga luft da, det har vært mest på dagen.
 
Lillegutt sovner etter maten også, men når han våkner, legger jeg han på magen og da kommer det ut i begge ender. Dårlig med raping på natta. Da er det bare å spise og å sove videre. Så lenge han ikke plages av luft tenker jeg ikke å stresse med det.
 
Her sliter me med luft smerter til tider. dersom han har sovna er det umulig å få han til å rape, og dersom han ikkje får rape hender det ofte at han får problemer (også på natta)
Dersom han er våken men ikkje raper hender det at det hjelper  å legge han ned litt evt i fanget (flatt på rygg) for så å ta han opp på skuldra igjen. Lyden av ein rap er som flott musikk i ørena til ny amma og pappa!
 
Back
Topp