Som med allergi kan det ta litt tid før det slår ut. Vi oppdaget det ved 4mnd. her, også ble det skikkelig ille ved 1 år. Ull frarådes i kontakt med hud ved atopisk eksem, så ville vurdert å kutte det ut. Det finnes ullplagg med bomull, bambus eller silke på innsiden. Det og superundertøy ble erstatningen for andremann her.Tv2 har på brystkassen
Men tv1 harnpå brystkassen, armene, da spesielt rundt albuen og ledd der og på ene håndleddet. Også på beina, ved kne og sånt. Jeg har mild psoriasis så jeg har tenkt tanken der også.
Legen på helsestasjonen sa bare at bading 1 gang i uken med olje og smøre med fuktighetskrem. Men som sagt så virker de ikke plaget av det. Vet jeg kan smøre med kerbamid eller sånn, men det vet jeg svir også. Og når de ikke virker plaget så vil ikke jeg bruke det.
De har jo hatt ull inntil kroppen hele veien, kan det ta 6 mndr før den reaksjonen slår til?
Ull – gull eller tull?
Er ulla for alle når kulda setter inn, også for barn med atopisk eksem?
og ullbukse. Men det kan vi jo prøve å teste ut, takk for tips!
Bruker mye av den som har bambus inni også, men har brukt mye ull. Virker ikke som han er plaget i det hele tatt, men han gråter når vi smører. Vet ikke om det svir, eller om det bare er kjedelig at jeg holder armene hans opptatt med noe annet. Han vil gjerne styre de selv, og blir grinete når jeg kler på han også. 
så kan vi jo teste ut litt vi også, men ja ser jo ingen forverring med ull heller.
Fortsatte å bruke trøya, MEN alltid med bomull eller superundertøy under. Det gikk fint.
Kanskje vi skal følge litt med, og heller bruke ull med bambus innerst. Har latt han ligge på ulltepper også når jeg tenker meg om, og da gnir han jo kinnene inntil ja. Håper ikke det er ulla, men at han bare er litt sensitiv. Jeg er det selv, og får veldig tørr hud om vinteren så tenkte ikke noe mer over det da helsesøster og legen sa det var tørr hud bare. Husker på barsel, at de ville kle på han ull med det samme han kom ut. Kanskje ikke det er så bra da, om det kan være allergi og det er litt tøft for huden.
Skjønner godt at du blir provosert av slike kommentarer. Men du vet best hva som er best for ditt barn. 
Men ville vår fikk utslett av pampers etter bare to bleier, så da blir det mye klesvask på a mor.