Den "optimale" sittestillingen for så små barn er enten i froskestilling (med beina bøyd opp mot magen) eller med bredt sprikende ben, med rompa lavere enn knærne slik at det ikke blir så mye vektbelastning på selve bekkenet/ryggraden. [:)]
Det er viktig å huske at Babybjörn helst ikke bør brukes mer enn ca. 20 minutter om gangen til de minste - og fort blir veldig tung for mor/far å bære når barna blir litt større. [;)]
Når nurkene begynner å veie noen kilo kan det være kjekt å teste ut Meitai eller ergonomiske bæreseler for bedre "bærekomfort", i hvert fall.
Anbefaler nettstedet www.tettinntil.no for gode råd og tips om babybæring - både for kosebæring og innbitte bærefantaster. (Ja, jeg har blitt bitt av bærebasillen! [:D])