Noen som har besafe izi combi??

ORIGINAL: Cathee

ORIGINAL: Dollface

ORIGINAL: *Familiepå3*

ORIGINAL: Sicily

ORIGINAL: snuppah88

Er dere fornøyde?

Vi kjøpte den i dag, og monterte den nå ikveld.. og bilstolryggen hennes virker som den går fremover, så da blir det jo ikke noe behagelig, iallefall ikke når hun skal sove, kommer jo hodet til å henge fremover... [8|][&:]


Derfor er det så viktig å prøve i bilen før man kjøper. Det er en stor, tung stol som tar mye plass, og er kjent for å stå for bratt i mange biler. Bytt den i morgen og prøv forskjellige seter. Den går også bare til 18 kg, ville gått for et som går opp til 25 kg. [;)] Den har heller ikke spes god score på sikkerhet. 

Det er iallefall feil.. Best i test flere ganger...

selv om et sete er best i test, er ikke det ensbetydende med at det er best i SIKKERHET.. testene tar for seg design, brukervennlighet osv osv..

her er test på isofix-utgaven, som du ser fikk den 3,5 poeng på frontkollisjon, og 4 på sidekollisjon - totalt 4 på sikkerhet, som teller 50% av totalscoren..  5 er best.. de resterende 50% går på brukervennlighet og comfort.

http://forbrukerportalen.no/produkter/10578/




Design og brukervennlighet har jo ikke noe å si, så lenge man ikke bryr seg om man må bruke litt lengre tid på å montere. Det er jo først å fremst sikkerheten som er viktigst! Så da er det jo opp til hver enkelt om man gidder å bruke ekstra tid. Det har jo ikke noe med hvor bra sete er i trafikken det. Uansett så er besafe et sete som kommer bra ut i tester overalt, på lik linje som de acta graco setene og britax setene som mange her har. Så jeg regner ikke med at det er dumt å bruke det, så lenge man er fornøyd.

Hvis man setter sikkerhet før komfort og brukervennlighet, så velger man det setet som fikk 5 i sikkerhet..
 
Er ikkje noe glad i besafe sete, hodet detter fremover med en gang barnet sovner selv om dei er aldri så stor.[:'(] Stor og klumpete er det og,tar en halv evighet å flytte fra bil til bil
 
Back
Topp