Nedsatt glukosetoleranse

gamlebyen

Glad i forumet
Oktoberskatter 2014
Eg var hos legen forrige veke, og blei sendt til glukosebelastning. Usikkert kvifor, då eg ikkje er i risikosonen på nokon måte.. Normal BMI, godt under 38 år, ikkje noko diabetes i familien etc. Lunta likevel av gårde til glukosebelastning etter faste, og fekk jammen meg som resultat at eg har nedsatt glukosetoleranse.. Har tidlegare ete ganske lite karbohydratar og så godt som aldri godteri/kaker, men har spist litt meir som "normalt" etter eg blei gravid, sidan eg ikkje klarar å kvitte meg med tanken på at ei lita bønne i magen nok treng litt karbo..

Nokon som har vore borti dette sjølv? Skal til legen for oppfølging på onsdag. Er forøvrig praktisk talt symptomfri, anna enn litt større puppar og eitt og anna stikk i magen. Slik har det vore heile vegen.. :)
 
Sniker fra september 2014 :)

Hvorfor har du vært på glukosebelastning allerede? Jeg fikk beskjed om at dette skal gjøres mellom uke 26 og 28. Jeg skal da fordi jeg har bmi på 26, noe som akkurat er over grensen for normalvektig..


Sent from my iPhone using BV Forum
 
Anar ikkje! :p Det var på ein måte berre ein av mange ting eg skulle gjera.. Og som nybegynnar, så stiller ein jo ikkje så alt for mange spørsmål til kva legen meiner. ;) Tenkte ikkje noko meir over det, eigentleg!
 
Back
Topp