Navn?

Vi begynner ikke å tenke på navn før etter OUL. Kravet til mannen er at det skal kunne uttales enkelt også internasjonalt. Han har et veldig "norsk" navn som er vanskelig for de i utlandet å uttale og det har vært utfordrende når han har et internasjonalt nettverk og jobb hvor han møter mye folk fra andre land. Så jenta vår fikk et navn som både har en engelsk versjon, fransk og russisk versjon :joyful: og det var heller ikke på topp 50 lista da vi valgte det. :) Så neste gutt/jente må nok også få et navn som kan brukes i utlandet.
 
Har ingen aning.. skjuler seg mest sannsynlig en gutt i magen. Må saumfare navnelister fremover:p
 
Med de to første hadde vi bestemt oss for navn på forhånd. Denne gangen tror jeg det blir verre. Er så vanskelig å finne et navn som passer til søsknene som ikke allerede er brukt i familie (har store familier begge to) eller i vennekrets.
Har bare ett guttenavn på lista (som vi forsåvidt liker veldig godt og som passer godt til søsknene). Vi har flere jentenavn på lista, men ingen som vi liker såå godt liksom.
 
Back
Topp