MME

dija

Forelsket i forumet
Februarlykke 2015
Hei hei

Jeg får nesten melde meg inn her jeg da. Hadde egentlig termin 27okt men tulla kom på overtid den 6nov.

Koser oss hjemme, men har et problem.

Jeg har sååå vondt i brystvortene når jeg skal amme det er nesten så vondt at jeg gråter hver gang. Det er mest vondt på ene bare. Så det jeg lurte på var om noen gir MME til sine. Jentungen er i dag 5dager. Hvor mye dere egentlig gir og har noen råd om å stoppe melka.


Håper på svar
 
Hei:) Å gratulere med jenta:)

Har du prøvd å smøre brystvortene med sånn krem du får på apoteket? Det hjalp meg masse med nr 1:) Itillegg til å la de lufttørke etter at du har ammet er også et tips:) Håper det ordner seg etterhvert, men det er vondt til å begynne med ja:(
 
Her fikk eldste erstatning, men ikke så tidlig. Men på pakkene står det anbefalt hvor mye de skal ha til hvilken alder. Jeg ville fulgt anvisningene der, og sett an behovet hennes. Kommer også litt an på om du har tenkt å amme litt, eller om du vil stoppe helt.

Gratulerer med jenta:D
 
spørs hvorfor brystene er vonde da? såre, sopp eller bare vonde? Her avlastet jeg med brystskjold ved noen amminger på det ene brystet, bare noen dager, så såret på brystvorten fikk begynne å gro litt, og det gjorde susen! Men har du bestemt deg for mme, så står det som nevnt over, på pakkene! :) Lykke til, kjenner jeg gruer meg til amme-smertene på begynnelsen!!! Gråt mine tårer sist jeg også, helt til det vips gikk bra :)
 
er i samme båt som deg.  fikk jenta mi 5 nov..  har fra dag 1 slitt med amminga.  hun suger rett dette har litt bekreftet flere ganger  da eg fikk god oppfølging på sykehuset denne gang ang amming. for eg sa at sist sluttet eg etter 6 uker.
på sykehuset fikk hun litt tillegg for hun la så lite på seg. eneste eg har gjort  si hu blei født er å amme.  kan amme 2 timer  så sovner hun å 20 min-1time senere vil hun ha mat igjen så var det på den igjen..
 har sykt vondt når eg amme..  svært sjeldent at eg ikke grin når eg amme. å sånn syns ikke eg det ska ver. 
var på helsestasjonen i går å  da sa di at eg kunne gi tillleg etter 30 min amming. for det sleit på både meg å ungen å amme så mye, di sa da at ungen skulle ha ca 50 ml til kver måltid nå.  så vis eg amma fyst skulle hun få 30 ml mme ca...har og en spray som skal hjelpe på utdrivingen av melken. men syns det er like vondt med å uten den.
 di sa og  at det ikke var  noe problem å slutte helt heller.  men eg sa eg ville prøve litt te.. men det heller mer å mer  på å slutte.. har ikke heilt klart å begynt å nyte tida med nytt familiemedlem enda..  
 var slik som dette sist og  hadde bryst betendelse 3 ganger  på 6 uker å  såre brystknopper og disse 6 ukene..  så når eg va gravid denne gangen låvde eg meg sjøl å ikke stresse så mye med det.. går det ikke så går det ikke..  

storebror her har vokst opp  på mme og er en frisk å rask gutt som er svært sjelden syk..
ble ROT detter her.. men håper du finner ut av amminga di..   

 
Når jeg amma amanda ble jeg så sår at det sprakk opp og blødde, satt og gråt nesten hver gang jeg måtte amme, men kjempa meg gjennom det og amma til hun var året, og det var vel verdt det!

Så tenk litt på det, se evt ammehjelpen.no for info, eller oppsøk HS.. 
Og visst det ikke går, så går det ikke..
 
Heihei! Gratulerer så masse med jenta :)

Har du fått noe ordentlig ammehjelp da? Ønsker du å fortsette og amme?
 


November lykke skrev:
Når jeg amma amanda ble jeg så sår at det sprakk opp og blødde, satt og gråt nesten hver gang jeg måtte amme, men kjempa meg gjennom det og amma til hun var året, og det var vel verdt det!

Så tenk litt på det, se evt ammehjelpen.no for info, eller oppsøk HS.. 
Og visst det ikke går, så går det ikke..


Må bare kommentere denne, det samme skjedde med meg (bortsett fra at hun ikke heter Amanda;). Sprakk, blødde, grein, ungen gulpa blod, og her var det ikke verdt det. Poenget mitt er at uansett hva du bestemmer deg for, så er det greit:)

 
tusen takk for svar alle sammen.

jeg har prøvd hele dagen men det gjør utrolig vondt. jeg gråter hver gang. så jeg begynte med mme så får se hvordan det går utover natta med spreng og det hele. men har i allefall bestemt meg for å gi det, jeg gjorde det med førstemann også pga av samme problem men da holdt jeg ut litt lenger enn det jeg gjorde/gjør nå..


så får håpe alt ordner seg.

takk dere:)
 
Legen kan etter sånn jeg har forstått skrive ut resept på noen piller som stopper melkeproduksjon..  Men visst du tror melka kommer sent, kan du også prøve en nese spray som åpner melkegangene..
 
Back
Topp